Košice zápas od semifinále, Martin zbúral Skalicu a vyrovnal na 2:2
Zdielať na

4. zápasy štvrťfinále play off

HK 36 Skalica - MHC Martin 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) - stav série 2:2
Góly: 27. Hranáč (T. Višňovský, Pálffy) - 36. M. Beran (Trokan, Jabrocký), 37. Themár, 60. Themár
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Pozník (Martin) na 5 min +DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lokšík - Tvrdoň, Orolin, 3332 divákov

Zostavy:
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Výborný, Gula - Pálffy, R. Školiak, T. Višňovský - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, D. Pašek - Kutálek, F. Novák, Šátek
Martin: Križan - J. Polák, L. Kozák, Velebný, I. Ďatelinka, Drgoň, Pozník, Brcko, Dvořák - Trokan, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Zelíska, Važan

Po piatkových gólových hodoch sa zápas začal obojstranne opatrne. Prvé náznaky šancí mali domáci Pašek a Zálešák, ale Križan ich pozorne zlikvidoval. Obe mužstvá sa však sústredili na obranu, viac aktívna bola Skalica, ale Križan bol pozorný. V prvej tretine diváci príliš vzruchu nevideli, o čom svedčí aj pomer striel 10:2 po I. tretine.

Prostredná časť hry začala presilovkou Martina, ale jedinú strelu vyslal Themár vysoko nad bránu. Úspešná bola až presilovka domácich v 27 min. Hranáč švihom od modrej vyslal puk na bránu hostí a Križan nemal šancu - 1:0. Na rozdiel dvoch gólov mohli po nájazde dvoch na jedného upraviť Šátek s Novákom, ale dlho si dávali prednosť v zakončení. V 35. min strieľal Višnovský, dorážal Pálffy, avšak hosťujúci brankár s vypätím všetkých síl zachránil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo vzápätí. Trokan potiahol akciu, z pravej strany nahral do druhej vlny Beranovi, a ten do poloprázdnej bránky zakončil - 1:1. Hostia sa o necelú minútu aj ujali vedenia, keď po chybe Kloza individuálne na dvakrát zakončil Themár.

Tretiu tretinu začali presilovou hrou pre zmenu domáci a vyťažili z nej len jednu šancu, keď si Velebný takmer zrazil strelu domáceho útočníka do vlastnej bránky. Martin sa zameral na bránenie a Skalica sa len ťažko presadzovala cez jeho obranu. V 51. min to na dvakrát skúšal Schnabel, ale ani on neuspel. V 52. min putoval do šatní za faul kolenom Pozník, o minútu neskôr bol vylúčený ďalší martinský hráč a Skalica tak hrala presilovku piati na troch. V tejto presilovke mali dobré šance Školiak, Hranáč aj Pálffy, ale Križan opäť bezchybný. V 55. min hrali domáci hráči opäť presilovku piatich na troch, ideálnu šancu mal Višňovský, trafil len do Križana a Zálešák trafil spojnicu hosťujúcej bránky. Domáci bojovali hlavne s brankárom Križanom, do konca zápasu sa im ho prekonať nepodarilo. Napokon do prázdnej bránky cez celé klzisko definitívne rozhodol o triumfe hostí druhým svojím gólom Themár. Martin zvíťazil aj v druhom stretnutí v Skalici a vyrovnal stav série na 2:2.

Zbyněk Černý (asistent trénera Skalice): "Celé mužstvo podalo poctivý výkon, nemám hráčom čo vyčítať. Hrali sme dobre, nezlomili sme však odpor jedného muža - Karola Križana. Séria je opäť na začiatku, uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej. Ešte raz chcem hráčom poďakovať.

Dušan Gregor (tréner Martina): "Myslím si, že každý vie, čo budem hovoriť. Chválim toto mužstvo. Po tých problémoch, ktoré máme, keď sú zranení Uram a Klepáč a v priebehu zápasu odišiel aj Appel, sme dokázali vyhrať. Takéto momenty tvoria tím a toto mužstvo má skutočne charakter. Ďakujem za prístup k stretnutiu a za víťazstvo."

HK ŠKP Poprad - HC Košice 1:5 (0:1, 0:2, 1:2) - stav série 1:3
Góly: 57. Marcel Haščák (Šechný) - 5. Jenčík (Dravecký, Vorel), 27. Dravecký (P. Mikuš, Húževka), 29. Vorel (Dravecký, Jenčík), 51. Gron, 60. P. Bartoš (Rudolf Huna, J. Tabaček)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Svitana (Poprad) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Višňovský - Smrek, Korba, 3103 divákov

Zostavy:
HK Poprad: Šimonovič - Fabian (do 18. min), J. Brejčák, Jasečko (do 29. min), M. Žemba, Kledrowetz (do 5. min), Michal Segľa, D. Kramár, D. Brejčák - Škovíra, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, J. Faith - A. Lapšanský, Rataj, A. Kroták - Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba.
HC Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Šeda, Deyl, Michal Grman, P. Mikuš, Slimák, Homer - P. Bartoš, S. Gron, Rudolf Huna - Andrašovský, Húževka, Juraj Sýkora - Vorel, Jenčík, Dravecký - M. Gajdoš, Mertel, M. Baláž

Úvod štvrtého štvrťfinálového duelu lepšie vyšiel Košičanom. Už v 5. min nebola popradská obrana dôsledná a Jenčík spred bránkoviska otvoril skóre - 1:0. Poprad v zostave bez kapitána Krotáka potvrdil predpoklady a bol nebezpečný najmä v presilovkách. Domáci mohli vyrovnať, úplne voľný Buc ale minul Hudáčkovu svätyňu a sieť za branárom hostí nenapol v 15. min v ďalšej obrovskej šanci Škovira.

Do druhej tretiny už domáci nastúpili bez zraneného obrancu Fabiana a možno i to sa odzrkadlilo na ich hernom prejave. Boli to totiž oceliari, ktorí v útočnom pásme hrýzli a robili problémy domácim bekom. Poprad si za svoju pasivitu vyslúžil i druhý gól v Šimonovičovej sieti, Draveckého zásah pri avizovanom vylúčení Popradu však musel odobriť videorozhodca - 0:2. Podtatranci chceli ihneď odpovedať, no Svitanovu strelu zápästím skryl do pohotovej lapačky Hudáček. Košičanom zaberal najmä tretí útok, ktorý zdecimovaným Popradčanom pridal i tretí zásah z hokejky Vorla - 0:3. Popradu navyše bezprostredne pred gólom vypadol ďalší zranený bek Jasečko a s domácimi to v polovici stretnutia vyzeralo zle nedobre. Kamzíci však pridali, ich úvodný zásah mal na hokejke Haščák, puk len presvišťal popred Hudáčkovu bránku. V čase, keď Podtatranci dobýjali Hudáčkovu klietku pri presilovke, sa predviedol i Šimonovič, ktorý vyštartoval proti Vorlovi snáď až na modrú čiaru. Minútu pred koncom druhej časti mali hostia na hokejke definitívu, Hunovi sa však nepošťastilo zdvihnúť puk ponad Šimonovičov betón.

V tretej dvadsaťminútovke domáce tribúny len márne čakali na popradský tlak. Oceliari umne bránili a nepúšťali popradských "forwardov" do vyložených šancí a každý náznak chytal spoľahlivý Hudáček. Popradské nádeje definitívne zmaril Svitanov faul, ktorý už po 4 sekundách potrestal Gron - 0:4. Hneď v ďaľšom striedaní vzbĺkli vášne, keď si to v bitkárskom súboji rozdali Mašlonka s Mikušom. Domáci dokázali už len kozmeticky upraviť skóre, keď odrazený puk za Hudáčka usmernil Haščák, no hostia si svoje víťazstvo poistili gólom Bartoša pár sekúnd pred koncom a získali postupový mečbal.

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Potešilo nás, že mužstvo vstúpilo do tohto zápasu s veľkou disciplínou. Nadviazali sme na poslednú tretinu piatkového stretnutia. Dobre sme korčuľovali, boli dôrazní v osobných súbojoch. Podali sme jeden dobrý kolektívny výkon podporený dobrým výkonom brankára. Sme spokojní s jedným víťazstvom, ktoré si vezieme z Popradu."

Július Pénzeš (tréner Popradu): "O výsledku dnešného stretnutia rozhodol práve vstup do stretnutia. Niežeby sme boli zakríknutí, ale neboli sme takí aktívni ako v piatok. Mali sme nejaké šance, no šťastie pri nás nestálo tak ako včera. V druhej tretine sa nám začalo mužstvo ´rozsypávať´, prišli zranenia kľučových hráčov, ktorí majú mužstvo ťahať. Museli sme improvizovať v zostave. Chlapci dali do zápasu všetko, ale žiaľ, vyhrať sa nám nepodarilo."

BARÁŽ
ŠHK 37 Piešťany - MsHK Garmin Žilina 2:3 (1:1, 0:0, 1:2) - stav série: 0:3
Góly: 16. Krčula (R. Kolník), 44. Konečný - 10. Vala (Nádašdi), 43. Škoda (Kropáč, Pleva), 59. V. Nemec (Pleva, M. Kokavec)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Horínek, Stano, 1478 divákov

Zostavy:
Piešťany: Tomek - Filip, Bučka, Krčula, Škápik, A. Kolník, K. Grman, Vrána, Kalafút - Konečný, M. Baran, M. Chrenko - Chylo, R. Kolník, Pupák - Románek, M. Peško, Rybárik - Mikušovič, Učeň, L. Mucha
Žilina: Lipovský - Bobček, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Turoň, Škuta - V. Nemec, Koložváry, M. Kokavec - Krajči, Palovčík, Vala - Kropáč, Hreus, M. Gálik - Drevenák, Pleva, Škoda

Hostia zo Žiliny boli v prvej tretine aktívnejší, čo dokumentuje aj pomer striel 22:10 v ich prospech. V 10. min napokon otvoril skóre v presilovej hre v tíme zachraňujúceho sa extraligistu Vala po prihrávke Nádašdiho. Domáci odpovedali v 16. min Krčulom rovnako v početnej výhode. Aj v druhej tretine sa hral rýchly hokej, ale mužstvá svoje šance nevyužívali. Góly prišli až v tretej časti hry a to v rýchlom slede - najprv v 43. min poslal hostí v presilovke o dvoch mužov do vedenia Škoda a o minútu neskôr vyrovnal ešte stále v oslabení Konečný. Po tomto góle už bola na strane Žiliny aj nervozita, ale Piešťancom sa nedarilo premieňať šance. Potom sa prezentoval vynikajúcimi zákrokmi aj domáci Tomek. V 59. min napokon predsa len rozhodol o víťazstve favorita zo Žiliny Nemec. Na poslednú minútu odvolali Piešťany brankára, ale power-play sa už domácim nepodarilo využiť. Zároveň s klaksónom strelili Žilinčania do prázdnej bránky ešte jeden gól, ale rozhodcovia ho už neuznali. Hostia vedú v sérii už 3:0 a od záchrany medzi elitou ich delí jedno víťazstvo.

Milan Klement (tréner Piešťan): "Prvá tretina bola z našej strany rozpačitá. Od druhej tretiny sme hrali lepší hokej ako hostia, čo nám vydržalo aj v záverečnej tretine. V závere sme dostali nešťastný gól, keď sa šťastie priklonilo na stranu hostí."

Róbert Rehák
(asistent trénera Žiliny): "Do zápasu sme nastupovali s vedomím, že to bude ťažký zápas, pretože aj v Žiline súper ukázal, že chce a vie hrať hokej podporený výborným výkonom brankára. V prvej tretine sme síce mali optickú prevahu, dali sme aj prvý gól, ale súperovi sa podarilo vyrovnať. V druhej tretine to bol z našej strany slabý výkon, naopak, súper hral veľmi dobre. V tretej tretine sme podali bojovný výkon a s troškou šťastia sme vyhrali, čo je pre nás veľmi podstatné a dôležité."