Evropská a Konferenční liga UEFA

Pády českých jezdců. Kornfeil, Salač ani Abraham v Argentině nebodovali

Jakub Kornfeil ani Filip Salač v motocyklové Velké ceně Argentiny po pádech v závodu Moto3 nebodovali. Čeští jezdci týmu Redox PrüstelGP se seřadili s velkým odstupem na 24. a 25. místě. Na zemi skončil také Karel Abraham v královské MotoGP a závod nedokončil.

Jakub Kornfeil na argentiské trati
zdroj: ČT4 autor: Aguilera Nicolas

Desátý muž z úvodní Velké ceny Kataru Kornfeil i nováček Salač skončili v Argentině na zemi hned v úvodních kolech závodu.

Oba se na trať vrátili, ale už prakticky bez šance na bodovaná umístění. Za nimi už skončil pouze jeden závodník.

Pro první vítězství v kariéře si na okruhu v Termas de Río Hondo dojel Španěl Jaume Masiá, jenž startoval z pole position.

V tradičně dramatickém závodu nejslabší kategorie s mnoha změnami ve vedení porazil osmnáctiletý jezdec na KTM o 108 tisícin Jihoafričana Darryna Bindera.

Českým závodníkům se v GP Argentiny nedařilo

Třetí skončil s odstupem tří desetin sekundy Ital Tony Arbolino. Kornfeil ztratil 40 sekund, Salač téměř minutu.

Závod MotoGP vyhrál stylem start-cíl úřadující mistr světa Španěl Marc Márquez na hondě a po druhém místě v Kataru se ujal vedení v šampionátu.

Druhý skončil italský veterán Valentino Rossi na yamaze, jenž v posledním kole předjel svého krajana Andreu Doviziosa s ducati, vítěze z Losailu.

Čtyřicetiletý Rossi dosáhl na stupně vítězů poprvé od loňské červencové Velké ceny Německa na Sachsenringu, kde byl také druhý.

Výsledky Velké ceny Argentiny silničních motocyklů:

Moto3: 1. Masiá (Šp./KTM) 38:54,562, 2. D. Binder (JAR/KTM) -0,108, 3. Arbolino -0,295, 4. Antonelli (oba It./Honda) -0,386, 5. Sasaki (Jap./Honda) -0,519, 6. Rodrigo (Arg./Honda) -0,550, ...24. Kornfeil -40,177, 25. Salač (oba KTM) -58,474.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Toba (Jap./Honda) 31, 2. Dalla Porta (It./Honda) 29, 3. Masiá 25, 4. Antonelli, 5. D. Binder 20, 6. Canet (Šp./KTM) 20, ...17. Kornfeil 6.

Moto2: 1. Baldassarri (It./Kalex) 39:46,000, 2. Gardner (Austr./Kalex) -1,244,
3. A. Márquez (Šp./Kalex) -1,817, 4. Lecuona (Šp./KTM) -2,704, 5. B. Binder
(JAR/KTM) -4,707, 6. Schrötter (Něm./Kalex) -4,839.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Baldassarri 50, 2. Gardner 33, 3. Schrötter 26, 4. A. Márquez 25, 5. Lüthi (Švýc./Kalex) 20, 6. Marini (It./Kalex) 17.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:43,688, 2. Rossi (It./Yamaha) -9,816, 3.
Dovizioso (It./Ducati) -10,530, 4. Miller (Austr./Ducati) -12,140, 5. Rins
(Šp./Suzuki) -12,563, 6. Petrucci (It./Ducati) -13,750, ...Abraham (Ducati)
nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. M. Márquez 45, 2. Dovizioso 41, 3. Rossi 31, 4. Rins 24, 5. Petrucci 20, 6. Crutchlow (Brit./Honda) 19.