Kornfeil ani Salač po pádech v Argentině nebodovali, Abraham nedojel

Termas de Río Hondo/Praha
Aktualizováno

Jakub Kornfeil ani Filip Salač v motocyklové Velké ceně Argentiny po pádech v závodu Moto3 nebodovali. Čeští jezdci týmu Redox PrüstelGP se seřadili s velkým odstupem na 24. a 25. místě. Na zemi skončil také Karel Abraham v královské MotoGP a závod nedokončil.

Jakub Kornfeil během Velké ceny Argentiny.

Desátý muž z úvodní Velké ceny Kataru Kornfeil i nováček Salač skončili v Argentině na zemi hned v úvodních kolech závodu. Oba se na trať vrátili, ale už prakticky bez šance na bodovaná umístění. Za nimi už skončil pouze jeden závodník.

Pro první vítězství v kariéře si na okruhu v Termas de Río Hondo dojel Španěl Jaume Masiá, jenž startoval z pole position. V tradičně dramatickém závodu nejslabší kategorie s mnoha změnami ve vedení porazil osmnáctiletý jezdec na KTM o 108 tisícin Jihoafričana Darryna Bindera. Třetí skončil s odstupem tří desetin sekundy Ital Tony Arbolino. Kornfeil ztratil 40 sekund, Salač téměř minutu.

„Víkend nám opravdu nepřál a vygradoval závodem. Po startu jsem se snažil chytnout Rodriga, protože mně bylo jasné, že půjde dopředu. Jenže v prvním kole jsem nic moc nezískal a ve druhém kole a druhé zatáčce se pak dostal do kontaktu s Masakim. Takže jsem šel na úplně poslední místo a mohl začít dotahovat," líčí Kornfeil.

Pár jezdců pak předjel a dostal se na 21. pozici. „Při snaze dotáhnout jezdce před námi jsem upadl na brzdách do zatáčky číslo 13 a bylo hotovo. Pád přišel z ničeho nic. Nebyly tam žádné agresivní brzdy, ani odlišná stopa ve srovnání s minulými koly. Na datech jsme taky nenašli nic, co by bylo neobvyklé. Víkend je třeba co nejrychleji zapomenout a soustředit se na Ameriku," utěšuje se Kornfeil.

Šampionát bude pokračovat za dva týdny Velkou cenou USA na orkuhu Circuit of the Americas v Texasu.

Závod MotoGP vyhrál stylem start-cíl úřadující mistr světa Španěl Marc Márquez na hondě a po druhém místě v Kataru se ujal vedení v šampionátu. Druhý skončil italský veterán Valentino Rossi na yamaze, jenž v posledním kole předjel svého krajana Andreu Doviziosa s ducati, vítěze z Losailu. Čtyřicetiletý Rossi dosáhl na první stupně vítězů poprvé od loňské červencové Velké ceny Německa na Sachsenringu, kde byl také druhý.