Faul, ofsajd, gól, penalta, gól. Sudí řešili v Jablonci pravidlovou motanici

Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Docela zvláštní situace. Faul v šestnáctce, výhoda, potom ofsajd, po něm gól, který však nemohl platit, takže penalta. A z ní branka, která se už počítala. Jablonec po téhle krátké pravidlové motanici zvýšil v závěru první půle v nedělním utkání proti Příbrami na 2:0. Pro pořádek, hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec a asistent Zdeněk Vaňkát tu situaci vyřešili přesně. Domácí nakonec slavili výhru 3:0.

Jablonecký Jakub Považanec si v pokutovém území chystal gólovou střelu, jenže promáchl, balon vůbec netrefil. To proto, že mu bránící příbramský záložník Radek Voltr klepl do nohy. Hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec ponechal výhodu, byť ji ani v tom fofru nestačil signalizovat, míč se mezitím dokutálel k Vladimíru Jovovičovi a ten přidal svůj druhý gól v zápase.

Pechanec ukázal ke středu hřiště a zelené jablonecké klubko za chvíli už plácalo Jovoviče po ramenou. Jenže něco tu nehrálo. Asistent Zdeněk Vaňkát totiž zůstal stát na svém místě, neběžel s praporkem k půlicí čáře.

Důvod byl zřejmý. Jovovič stál v ofsajdovém postavení, kterého později využil, a tak branka nemohla platit. O tom si povídali u postranní čáry Pechanec s Vaňkátem, než hlavní ukázal na penaltový puntík. Jinými slovy, protože ofsajd přebil výhodu, musel se arbitr vrátit k prvnímu přestupku, kterým byl penaltový faul.
Řešení celé situace trvalo přesně půl minuty.

41:01 – faul
41:04 – gól
41:07 – sudí Pechanec potvrzuje gól a následně řeší věc s asistentem
41:21 – Pechanec běží k asistentovi
41:31 – Pechanec nařizuje penaltu

Tu si bere na triko Michal Trávník a přesvědčivě zvyšuje na 2:0. Teď už doopravdy.
Jablonec se znovu raduje, jediným smutným může být Jovovič, který přišel o gól. Byl by v zápase jeho druhým.

SESTŘIH: Jablonec - Příbram 3:0. Nádvorníkovi premiéra zhořkla, Středočeši nepředvedli zhola nic

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905