Dohráno MOL Cup

Hokejistky v prvním zápase skupiny MS porazily Francii 3:1, v sobotu je čeká Švédsko

České hokejistky vstoupily do mistrovství světa ve finském Espoo výhrou nad nováčkem Francií 3:1. Další zápas čeká tým trenéra Petra Nováka v sobotu proti Švédsku, které při vstupu do turnaje podlehlo Německu 1:2 po samostatných nájezdech.

Radost českých hokejistek
zdroj: AFLO autor: Shingo Ito

Češky hned v úvodu hrály dvě přesilové hry. Zatímco při trestu Ley Parmentové se ještě Francouzky ubránily, faul Emmanuelle Passardové potrestala v šesté minutě Kateřina Mrázová.

V polovině úvodní třetiny zvýšila v další početní výhodě Klára Hymlárová. Ve 24. minutě pojistila české vedení Aneta Lédlová.

V polovině závěrečného dějství pomohla soupeřkám po střele Michaely Pejzlové tyč. Kláře Peslarové sebrala čisté konto v 52. minutě Passardová při vyloučení Simony Studentové.