České hokejistky mají na MS první výhru! Porazily Francii 3:1

Autor: ČTK, iSport.cz
0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

České hokejistky vstoupily do mistrovství světa ve finském Espoo výhrou nad nováčkem Francií 3:1. Další zápas čeká tým trenéra Petra Nováka v sobotu od 11:30 SELČ proti Švédsku, které ve čtvrtek při vstupu do turnaje podlehlo Německu 1:2 po samostatných nájezdech.

Češky hned v úvodu hrály dvě přesilové hry. Zatímco při trestu Ley Parmentové se ještě Francouzky ubránily, faul Emmanuelle Passardové potrestala v šesté minutě Kateřina Mrázová. V polovině úvodní třetiny zvýšila v další početní výhodě Klára Hymlárová.

Ve 24. minutě pojistila české vedení Aneta Lédlová. V polovině závěrečného dějství pomohla soupeřkám po střele Michaely Pejzlové tyč. Kláře Peslarové sebrala čisté konto v 52. minutě Passardová při vyloučení Simony Studentové.

Výsledky mistrovství světa hokejistek v Espoo (Finsko):

Skupina B:

ČR - Francie 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
6. Mrázová (Křížová), 10. Hymlárová (Millsová, Tejralová), 24. Lédlová (Vanišová) - 53. Passardová (Duvinová, Allemozová). Rozhodčí: Abergová (Fin.), Fuhrbergová - Lovensnöová (obě Švéd.), Spresserová (USA). Vyloučení: 1:6. Využití: 2:1. Diváci: 553.