První vítězství nového trenéra Nádvorníka. Příbram v souboji ligových nováčků přetlačila Opavu

Příbram zvítězila v souboji nováčků soutěže nad Opavou 3:1 a ve druhém zápase po příchodu trenéra Romana Nádvorníka poprvé bodovala. Domácí poslal před pauzou do vedení Ruslan Mingazov a v 53. minutě přidal pojistku Antonín Fantiš. Hosté sice snížili vlastním gólem Oliviera Kingueho, ale vzápětí zamířil do vlastní sítě i opavský Matěj Helebrand. Příbram vyhrála po třech porážkách a z 13. místa tabulky ztrácí na 11. Slezany jen bod.

Tento článek je více než rok starý.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonín Fantiš (vlevo) slaví s Janem Matouškem gól do sítě Opavy

Antonín Fantiš (vlevo) slaví s Janem Matouškem gól do sítě Opavy | Zdroj: ČTK

Domácí byli v úvodu agresivnější, aktivnější a dynamičtější, i když se dlouho jen zastřelovali. Matoušek pálil po uličce od uzdraveného Rezka mimo, Fantišova rána v 19. minutě byla zblokovaná a také další střelecké pokusy byly vesměs neúspěšné.

Hosté sice nesázeli jen na defenzivu, ale prohrávali souboj o střed hřiště a při několika standardních situacích si nepočínali dostatečně přesně. V 36. minutě jim pak rozhodčí v úniku chybně odpískali ofsajd.

Cesta do hlubin fanouškovy duše: ‚Na stadion se chodí kvůli atmosféře, bez emocí to nejde‘

Číst článek

Příbram měla navrch ve všech statistických údajích a před poločasem se i dostala do vedení. Nový posadil centr z přímého kopu přesně na hlavu jednoho z nejmenších hráčů na trávníku Mingazova a ten poslal míč do sítě po levé ruce opavského gólmana.

Domácí vedení namotivovalo a hned po změně stran dál mířili za cennou výhrou. V 52. minutě sice mylně rozhodčí kvůli ofsajdu ještě Mingazovovi druhý gól neuznali, ale hned při další akci našel turkmenský záložník Fantiše a příbramský kapitán zvýšil.

Chvíli nato padly v rozmezí dvou minut dva vlastní góly. Nejprve si v 57. minutě hostující roh srazil do vlastní sítě Kingue, ale v 59. minutě domácím znovu vrátil dvoubrankové vedení střelou do vlastní sítě opavský Helebrand.

Zbytek zápasu přinesl atraktivní podívanou i šance, ale už bez gólů. Další Fantišův zásah nebyl uznán kvůli ofsajdu, dělovku Helebranda zase vytěsnil domácí brankář Kočí.

1. FK Příbram - SFC Opava 3:1 (1:0)
Branky: 42. Mingazov, 53. Fantiš, 58. vlastní Helebrand - 57. vlastní Kingue. Rozhodčí: Královec - I. Nádvorník - Hájek. ŽK: Kingue - Jurečka, Zapalač. Diváci: 2132.
Sestavy:
Příbram: Kočí - Nový, Chaluš, Tregler, Jablonský - Mingazov (64. Antwi), Květ (85. Soldát), Kingue, Rezek - Matoušek - Fantiš (89. Voltr). Trenér: R. Nádvorník.
Opava: Fendrich - Schaffartzik, Simerský, Svozil, Helebrand (81. Manzia) - Zavadil, Jursa - Jurečka, Janetzký (66. Stáňa), Zapalač - Juřena (60. Opoku). Trenér: Kopecký.