Pražský půlmaraton stejně jako v roce 2018 vyhrál Keňan Benard Kimeli. Z Čechů nejlepší Homoláč

Loňský rekord však  Benard Kimeli nepokořil, v cíli byl v čase 59:07, což ho zařadilo  na čtvrté místo letošních tabulek. Jeho krajanovi, nejrychlejšímu půlmaratonci této sezony Stephenu Kipropovi, se zaútočit na rekord rovněž nepodařilo, když doběhl až třetí. Mezi dva soupeře  se vklínil třetí Keňan Felix Kibitok.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Nejlepší  domácí běžec  Jiří Homoláč své přání zaběhnout trať poprvé pod hranici 63 minut nesplnil. Přesto byl nejrychlejším Evropanem. Mezi ženami byla nejrychlejší Caroline Kipkiruiová reprezentující Kazachstán.

Jak říkám...

"Jsem rád, ale chtěl jsem útočit asi na o minutu lepší čas. Bohužel jsem běžel skoro celý zápas sám. To se nedá nic dělat. Cenné vteřiny jsem ztratil mezi 15. a 20. kilometrem. Mělo mi foukat do zad, ale bohužel to tak nebylo," prohlásil v cíli Jiří  Homoláč.

Nejlepší českou závodnicí byla Eva Filipiová, která při absenci Evy Vrabcové, doběhla jako jedenáctá žena a celkově coby 135. z běžců a běžkyň.

"Byl to výkon na úrovni hobíků. Musím se zlepšit," řekla na pozávodním setkání s novináři závodnice Olympu Brno.

Praha  6. dubna 2019

Pražský půlmaraton

Muži: 1. Kimeli 59:07, 2. Kibitok 59:08, 3. Kiprop 59:20, 4. Koech 1:00:32, 5. Rono (všichni Keňa) 1:00:38, 6. Kibet (Uganda) 1:00:59, ...12. Homoláč 1:04:03, 17. Vaš 1:07:43, 22. Csirik (všichni Česko) 1:10:03.

Ženy: 1. Kipkiruiová (Kazachstán) 1:05:44, 2. Salpeterová (Izrael) 1:06:13, 3. Mathathiová 1:07:52, 4. Cheruiyotová (obě Keňa) 1:08:31, 5. Gebreová (Španělsko) 1:10:07, 6. Nukuriová (USA) 1:11:19, ...11. Filipiová 1:20:19, 12. Jíšová 1:20:50, 14. Hanzlová (všechny Česko) 1:23:03.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)