Jihlava porazila Hradec Králové a utekla mu v tabulce. Vyhrálo i Dynamo

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v druhé lize osmé Vítkovice na jejich hřišti 2:1 a zvítězili v devátém utkání za sebou. Dynamo má v čele tabulky nadále náskok sedmi bodů na Jihlavu, která ve šlágru 22. kola vyhrála v Hradci Králové 1:0 gólem útočníka Stanislava Klobásy z 35. minuty. Pardubice porazily poslední Žižkov 2:1 a posunuli se na šesté místo. Všechny branky padly ve druhém poločase. Sokolov zvítězil nad Třincem 1:0.

Vysočina odskočila třetím "Votrokům" na rozdíl osmi bodů. Jihlava si připsala třetí výhru z posledních čtyř duelů. Hradec Králové zvítězil v jediném z uplynulých pěti zápasů a potřetí za sebou neskóroval. V neděli ho může na třetí pozici vystřídat Varnsdorf, který doma hostí třináctou Chrudim.

České Budějovice se poprvé prosadily ve 33. minutě zásluhou Davida Ledeckého. Pětadvacetiletý útočník je se 13 brankami nejlepším střelcem druhé ligy. Dvougólové vedení obstaral o pět minut později bek Pavel Novák.

Kontaktní branka domácích přišla v 82. minutě díky obránci Michalu Surzynovi. Pátý venkovní úspěch za sebou si však České Budějovice nenechaly vzít.

Ústí nad Labem porazilo čtrnáctý Prostějov 2:1. Oba góly domácího celku vstřelil zadák Vojtěch Brak. Na jeho trefu ze sedmé minuty odpověděl pět minut před koncem prvního poločasu záložník Jan Vošahlík. Vítězného gólu se Brak dočkal v 69. minutě. Hosté navíc od 84. dohrávali bez vyloučeného kapitána Tomáše Janíčka. Ústí nad Labem ztrácí z páté pozice pouze dva body na Hradec Králové.

Znojmo remizovalo s Vlašimí 1:1. Domácí poslal v 51. minutě do vedení útočník Dženis Beganovič, na jehož trefu odpověděl o šest minut později záložník Ondřej Badocha.

Sokolov zdolal Třinec, Žižkov opět padl

Pardubice dostal do vedení v 68. minutě záložník Tomáš Solil. Pražané srovnali o čtyři minuty později zásluhou Igora Súkenníka. Výhru domácích zařídil v 86. minutě Daniel Kolář.

Pardubice doma neprohrály ani v jedenáctém utkání sezony, naopak Viktoria na hřišti soupeře nezvítězila ani na jedenáctý pokus a celkově čeká na výhru pět duelů.

Sokolov se díky první výhře po pěti zápasech posunul z dvanácté pozice na desátou. O jediný gól se v 31. minutě postaral záložník Daniel Novák. Hosté od 77. minuty hráli bez vyloučeného kapitána Imricha Bedecse.

Třinec poprvé vedl nový trenér Tomáš Jakus, který kvůli neuspokojivým výsledkům nahradil odvolaného Jiřího Nečka. Slezané nezvítězili ani v šestém jarním utkání a jsou dvanáctí.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 22. kolo:

Vítkovice - České Budějovice 1:2 (0:2), Hradec Králové - Jihlava 0:1 (0:1), Ústí nad Labem - Prostějov 2:1 (1:1), Znojmo - Vlašim 1:1 (0:0), Sokolov - Třinec 1:0 (1:0), Sokolov - Třinec 1:0 (1:0), Pardubice - Žižkov 2:1 (0:0).

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.