Suverén základní části NHL Tampa Bay se v play-off trápí. Hertlův gól na výhru San Jose nestačil

Útočník Tomáš Hertl skóroval i ve druhém utkání úvodního kola play-off NHL, ale se San Jose podlehl doma Vegas 3:5. Série mezi oběma týmy je vyrovnaná 1:1. Columbus zvítězil na ledě Tampy Bay 5:1 a vede nad suverénem základní části překvapivě 2:0 na zápasy. St. Louis vyhrálo získalo druhý bod ve Winnipegu po vítězství 4:3. Jen New York Islanders stoprocentně využili domácí prostředí, když porazili Pittsburgh 3:1 a vedou 2:0 na zápasy.

Video New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl skóroval za San Jos

Tomáš Hertl skóroval za San Jos | Foto: John Hefti | Zdroj: Reuters

Hráči Vegas odstartovali utkání impozantně – trefami Codyho Eakina, Colina Millera a Maxe Paciorettyho vedli v sedmé minutě 3:0. O slibný náskok ale přišli v závěru první třetiny. Nejdříve snížil Logan Couture, kontaktní gól dal Hertl tečí střely Erika Karlssona a divokou pasáž uzavřel Joe Thornton gólem na 3:3.

Hostům vyšel vstup i do prostředního dějství, z dorážky se prosadil Mark Stone. Výhru Vegas pojistil ve 48. minutě v oslabení William Karlsson.

Petr Mrázek v úvodní třetině inkasoval hned třikrát, Washington vyhrál 4:2 a v sérii vede

Číst článek

Columbus, který minulý zápas otočil z 0:3 na konečných 4:3, tentokrát lépe začal. Obránci Tampy nejdříve zapomněli před brankou na Cama Atkinsona, který otevřel v šesté minutě skóre. Faul Ondřeje Paláta potrestal už po čtyřech sekundách střelou od modré čáry Zach Werenski.

Na začátku prostřední části zvýšil v další početní převaze z dorážky Matt Duchene, který v utkání nasbíral čtyři body (1+3) a stal se první hvězdou zápasu.

Tampa Bay ve 45. minutě snížila trefou obránce Michaila Sergačjova, ale Riley Nash uklidnil hosty zásahem z mezikruží. Pohodu Columbusu dokresloval pátý gól, který střílel Arťom Panarin po krásné kombinaci do úplně prázdné branky.

Výsledek neunesl nejproduktivnější hráč základní části Nikita Kučerov, který v obou zápasech nebodoval. Ruský útočník v závěru podrazil a poté i narazil na mantinel Markuse Nutivaaru. Za fauly obdržel celkově 17 trestných minut a čeká ho rozhovor s disciplinární komisí.

Pittsburgh dal první gól zápasu, když se prosadil v polovině zápasu dělovkou od modré čáry Erik Gudbranson. Ještě před druhou přestávkou ale vyrovnal z přečíslení Anthony Beauvillier. Obrat dokonali ve třetí třetině Jordan Eberle a Josh Bailey.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:
Tampa Bay - Columbus 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 45. Sergačjov - 6. Atkinson, 12. Werenski, 22. Duchene, 50. Riley Nash, 53. Panarin. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Werenski, 3. Riley Nash (všichni Columbus). Stav série: 0:2.

NY Islanders - Pittsburgh 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 34. Beauvillier, 48. Eberle, 52. Josh Bailey - 31. Gudbranson. Střely na branku: 34:33. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Barzal, 3. Lehner (všichni NY Islanders). Stav série: 2:0.

Západní konference - 2. zápasy:
Winnipeg - St. Louis 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 13. Wheeler, 23. Laine, 39. Scheifele - 6. a 30. Sundqvist, 27. Maroon, 54. R. O'Reilly. Střely na branku: 29:32. Diváci: 15.321. Stav série: 0:2.

San Jose - Vegas 3:5 (3:3, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Couture, 18. Hertl, 20. J. Thornton - 1. Eakin, 5. C. Miller, 7. Pacioretty, 22. Mark Stone, 48. W. Karlsson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Vegas), 2. Couture (San Jose), 3. Stastny (Vegas). Stav série: 1:1.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít