Úvodní Nova Cup v Hradci ovládli bikeři Kross Bikeranch týmu

Odstartoval osmidílný seriál Nova Cup 2019 - Mitas Hradec Králové vyhráli Jana Pichlíková a Marek Rauchfuss...

Autor: Pressnews

V sobotu 13. dubna odstartoval potřetí v řadě v Hradci Králové cyklistický seriál horských kol. Úvodní závod Mitas Hradec Králové patřil týmu Kross Bikeranch Team, když byl v mužích suverénní Marek Rauchfuss a mezi ženami vyhrála kategorii open Jana Pichlíková.

Na trať se jako první v 9 hodin ráno vydali závodníci trasy A dlouhé 90 kilometrů. Peloton cyklistů vyjel za doprovodu vozů Škoda z centra královéhradecké metropole až na okraj hradeckých lesů, kde závod oficiálně odstartoval.

Z poloviny nová trasa závodu byla zpestřená o 12 kilometrů trailů v lesích a písníku Marokánka, s dřevěnými lávkami, prudkými sjezdy a výjezdy, kamenitými pasážemi a umělými vlnami. Samotný písník Marokánka na trase také nechyběl a jezdci díky tomu mohli navštívit normálně zakázaný těžební prostor, kde absolvovali několik sjezdů z písečných dun. S nástrahami trasy si nejlépe poradil Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch Team), který v samém závěru u Všesportovního stadionu zdolal Jana Fojtíka v barvách týmu Force Fojtík Head Team. Na stupních je doplnil Rauchfussův kolega Michal Bubílek.

Na dlouhé trase A zvítězila mezi ženami úřadující mistryně ČR v XCM Jana Pichlíková, rovněž z týmu Kross Bikeranch Team, před loňskou vítězkou seriálu Nova Cup Milenou Cesnakovou (Maloja - Rocky Mountain Team) a třetí Lenkou Fridrichovou (Ghost Team).

Střední trasu na 60 kilometrů odstartovala před 11 hodinou ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. V nejvíce nabitém startovním poli byl mezi muži nejrychlejší Petr Sulzbacher (Pítrs Bikes Team) a mezi ženami Zuzana Skalická (Kross Bikeranch Team). Své síly zde poměřily pod patronací Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky složky Integrovaného záchranného systému, kde si nejlépe vedl domácí tým HZS Královéhradeckého kraje.

Zejména pro rodiny s dětmi byla určena Nova jízda. I zde se měřila kvalita sportovního výkonu. Zvítězili Petr Douděra z týmu CCC Choceň a Kateřina Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team).

Seriál Nova Cup 2019 pokračuje již za necelý měsíc závodem Head Stolové hory, který se řadí k nejatraktivnějším. Na výběr budou trasy 72, 42 a 18 kilometrů.