Kohlschreiber sahal po senzaci. Djokovič mu ale prohru oplatil

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Pětatřicetiletý německý tenista Philipp Kohlschreiber sahal na turnaji v Monte Carlu po další senzační výhře nad světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Srbský favorit nakonec dvě a půl hodiny dlouhou antukovou bitvu vyhrál 6:3, 4:6, 6:4 a oplatil soupeři měsíc starou porážku z Indian Wells.

Jednatřicetiletý Djokovič se ve druhém kole při svém vstupu do turnaje, který v letech 2013 a 2015 vyhrál, pořádně nadřel. Zápas ukončil při pátém mečbolu po dvou hodinách a 36 minutách, když jeho březnový přemožitel returnoval do autu. Djokovič si připsal 850. vítězství na ATP Tour a první letošní na antuce.

Ještě téměř o hodinu déle bojoval na antuce v Monaku o postup devátý nasazený Borna Čorič. Chorvatský tenista porazil Španěla Jaumeho Munara 6:7, 7:6, 6:4 za tři hodiny a 29 minut v letošním nejdelším utkání na ATP Tour.

Nadějně rozehraný zápas nedotáhl k vítězství trojnásobný grandslamový šampion Stan Wawrinka. Švýcar vedl nad Italem Marcem Cecchinatem 6:0 a 5:3, ale loňský semifinalista Roland Garros vyhrál druhou sadu 7:5 a rozhodující set 6:3.

Antukový fenomén Rafael Nadal, jenž bude v Monte Carlu útočit na 12. titul, vstoupí do turnaje ve středu zápasem proti španělskému krajanovi Robertu Bautistovi. Dvaatřicetiletý Mallorčan nehrál od Indian Wells, kde kvůli zranění pravého kolena odstoupil před semifinálovým duelem proti Rogeru Federerovi.

Dvouhra - 2. kolo:

Čorič (9-Chorv.) - Munar (Šp.) 6:7 (3:7), 7:6 (9:7), 6:4, Cecchinato (11-It.) - Wawrinka (Švýc.) 0:6, 7:5, 6:3, Djokovič (1-Srb.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:3, 4:6, 6:4, Pella (Arg.) - Čilič (7-Chorv.) 6:3, 5:7, 6:1, Sonego (It.) - Chačanov (8-Rus.) 7:6 (7:4), 6:4.