Lidovky.cz

Tampa Bay se z šoku nevzpamatovala a je z play off NHL vyřazena

Sport

7:25
New York - Hokejisté Columbusu porazili Tampu Bay 7:3 a jsou prvním týmem v historii NHL, který vyřadil vítěze Prezidentského poháru v úvodním kole v nejkratší možné době. Sezona skončila i Pittsburghu, který podlehl doma New Yorku Islanders 1:3 a také prohrál v sérii 0:4 na zápasy.

Hokejisté Columbusu porazili Tampu Bay 7:3. foto: AP Photo

Tampa Bay vyrovnala v základní části rekord NHL v počtu výher (62) a získala v ní o třicet bodů více než Columbus. Ten si zajistil až v předposledním (81.) utkání základní části účast v play off, ve kterém v klubové historii nikdy nepostoupil z prvního kola dál. Papírové předpoklady se naplňovaly pouze úvodní třetinu prvního zápasu, ve které Tampa Bay vedla 3:0, ale nakonec prohrála 3:4. Další zápasy ztratila v poměru 1:5, 1:3 a 3:7.

Hertl neodvrátil prohru San Jose. Faul Paláta zase přispěl k prohře Tampa Bay

Tampa Bay v posledním utkání ani jednou nevedla. Lightning nabrali už po čtyřech minutách hry ztrátu 0:2 a v polovině zápasu prohrávali 1:3. Dvoubrankové manko smazali i s přispěním asistence Jana Rutty, ale v závěru prostřední třetiny inkasovali 54 sekund od vyrovnání gól na 3:4. Suverén základní části měl v závěrečné třetině tlak, ale k šílenství je opět přiváděl brankář Sergej Bobrovskij. Columbus stvrdil překvapivý postup v posledních dvou minutách třemi góly do prázdné branky.

Pittsburgh začal skvěle, Jake Guentzel ho dostal už po 35 sekundách do vedení. Za necelé dvě minuty ale vyrovnal z přečíslení dva na jednoho Jordan Eberle a skóre překlopil na stranu Islanders v závěru první třetiny Brock Nelson. Domácí se v sérii trápili v útoku, dali v ní jen šest branek. Zmar potvrdil i Sidney Crosby, který ve velké šanci trefil tyč. A tak Josh Bailey zpečetil nečekaně rychlý postup Islanders při power play gólem do prázdné branky.

Výsledky prvního kola play off NHL

Východní konference - 4. zápasy:

Columbus - Tampa Bay 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)

Branky: 3. a 59. Texier, 4. Dubois, 27. S. Jones, 39. Bjorkstrand, 59. Panarin, 60. Duchene - 9. Stamkos, 34. Paquette (Rutta), 38. B. Point. Střely na branku: 25:33. Diváci: 19.328. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Dubois, 3. S. Jones (všichni Columbus). Konečný stav série: 4:0.

Pittsburgh - NY Islanders 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky: 1. Guentzel - 3. Eberle, 19. B. Nelson, 60. Josh Bailey. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.609. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Guentzel (Pittsburgh). Konečný stav série: 0:4.

Západní konference - 4. zápasy:

St. Louis - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 41. Tarasenko - 48. Scheifele, 67. Connor. Střely na branku: 32:39. Diváci: 18.346. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. Binnington (St. Louis), 3. Scheifele (Winnipeg). Stav série: 2:2.

Vegas - San Jose 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 2. a 33. Pacioretty, 20. Theodore, 47. Tuch, 57. Marchessault. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.567. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Pacioretty, 3. Theodore (všichni Vegas). Stav série: 3:1.