Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Jiskra dvakrát smazala manko a zdolala posílený Rychnov! Šestigólový zápas rozhodly standardní situace

Po úspěchu v okresním derby se fotbalisté Jiskry Hořice poprvé představili v Probluzi. V dočasném „domácím“ azylu přivítali na jaře velmi dobře hrající Rychnov nad Kněžnou. A přítomní diváci se rozhodně nenudili! K vidění totiž bylo hned šest branek. Hořičtí třikrát udeřili ze standardní situace a nakonec slavili nesmírně důležitou výhru 4:2. „Tři body mají velikou cenu,“ raduje se Vydra.

DIVOKÁ PRVNÍ PŮLE
V úvodní pětačtyřicetiminutovce se bylo na co dívat. Hned ve třetí minutě měli hosté výhodu volného přímého kopu zhruba z dvaceti metrů a navrátivší kanonýr Zajíček poslal míč pod břevno Žižkovy branky – 0:1. Odpověď však naštěstí přišla záhy. Už v šesté minutě Hořičtí zahrávali standardní situaci, po ostrém pasu do pokutového území trefil dobře míč D. Palm a ten skončil mimo dosah Junka. Nerozhodný stav vydržel jen do jedenácté minuty. Po rohovém kopu Rychnova se míč ve skrumáži odrazil k obránci Brandejsovi a ten se štěstím zamířil přesně k pravé tyči Žižkovy branky. Jiskra se však znovu z nepříznivě vyhlížejícího skóre dokázala oklepat. Po rohovém kopu Nečesaného míč tečoval hlavou opět D. Palm a bylo vyrovnáno – 2:2. V celém průběhu prvního poločasu se hrál svižný fotbal s řadou osobních soubojů. Ve 39. minutě Jiskra výsledek otočila. Další standardní situaci zahrával z poloviny hřiště Pour, na vysoký míč nabíhal D. Palm, dostal se do souboje s brankářem Junkem, míč následně vypadl na úroveň penaltového puntíku a volný P. Palm ho pohotově dopravil do opuštěné rychnovské svatyně – 3:2. Ve zbývajících minutách si už domácí vedení pohlídali a do kabin tak odcházeli s jednogólovým náskokem.

DO BRANKY MUSEL HRÁČ
Ve druhém dějství se Jiskra chtěla soustředit na pevnou defenzivu a vyrážet do rychlých protiútoků. Prostor pro brejky se začal otevírat a před brankou Rychnova se rodily zajímavé situace. Uklidnění přišlo v jednašedesáté minutě. Rozsévač poslal ideální pas za obranu na Pečenku a ten následně přehodil vyběhnuvšího Junka – 4:2. Hosté byli po celý zápas v ofenzivě velmi nebezpeční. Zejména známé útočné duo Počtýnský-Zajíček hodně zaměstnávalo hořickou obranu. Svěřenci Zbyňka Bareše však ve zbytku zápasu nepustili Rychnovské do velké šance. A i přes fakt, že musel po zranění gólmana Žižky posledních dvacet minut odchytat Neumann, už Hořičtí neinkasovali. Po výsledku 4:2 tak slavili cenné tři body, které jsou pro vývoj v tabulce velmi stěžejní.

OHLASY
Josef Vydra, vedoucí mužstva Hořic: „První zápas na novém „domácím“ hřišti jsme zvládli za tři body, které mají velikou cenu. V prvním poločase velmi kvalitní zápas, kdy jsme dokázali pomocí standardních situací realizovaných stoperem D. Palmem otočit nepříznivě se vyvíjející stav. V druhém poločase se do hlavních rolí obsadili domácí odchovanci - Pečenka čtvrtou brankou rozhodl a Neumann dochytal bez problémů za zraněného brankáře Žižku. Opět pochvala všem hráčům i trojici rozhodčích.“

Václav Brůžek, předseda Rychnova: „Výsledek prvního poločasu určily standardní situace, ze kterých domácí vytěžili o branku více. Ve druhém poločase jsme sice drželi míč častěji na svých kopačkách, ale bez velkého efektu.“

TJ Jiskra Hořice - FC Spartak Rychnov n. Kn. 4:2 (3:2)

Branky: 6. a 24. Dominik Palm, 39. Patrik Palm, 61. Jiří Pečenka - 3. Zajíček, 11. Brandejs.

Sestava Hořic:
Žižka (68. J. Kuneš, 90. Melaga) - Šeda (52. Šedivý), D. Palm, Pour, P. Kuneš - P. Palm (81. Vávra), Rozsévač, Nečesaný, Neumann - Kněžourek, Pečenka.

16. TJ Lázně Bělohrad   21     3     13     1     4     26:41     15

Na snímku trávník v Probluzi, kde fotbalisté Jiskry Hořice sehrají zbytek domácích zápasů jarní části sezony KP.