Svět motorů

Olomoučtí basketbalisté jsou jednu výhru od semifinále

Basketbalisté Olomoucka porazili i potřetí ve čtvrtfinálové sérii play-off Pardubice a jediná výhra je dělí od postupu do semifinále. Po dvou domácích výhrách Hanáci dnes zvítězili v hale Východočechů 93:87 a ve středu mohou na stejném místě sérii v nejkratším možném termínu ukončit.

Basketbal
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Hosté zápas rozhodli útočnou smrští ve druhé čtvrtině. Po té první prohrávali 14:28, ale v další desetiminutovce trefili osm trojek a vyhráli ji o 22 bodů (38:16). Thomas Dunans v této části nastřílel 13 ze svých 26 bodů, lídr ligových statistik ve střelbě a doskakování Javonte Douglas do poločasové přestávky doskočil 10 míčů a nakonec měl na kontě i ve třetím čtvrtfinále double double, tentokrát za 14 bodů a 16 doskoků.

V domácím dresu se také na 26 bodů dostal Donovan Jackson.

Čtvrtfinále play-off ligy basketbalistů - 3. zápas:

Pardubice - Olomoucko 87:93 (28:14, 44:52, 59:75)

Nejvíce bodů: Jackson 26, Švrdlík 19, Kohout 12 - Dunans 26, P. Bohačík 16, Douglas 14. Stav série: 0:3.