Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Opava snížila, triumfy byly trojky a doskok

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔25.4.2019

Please enter banners and links.

Opava přeskákala Děčín 45-30 a po 40 minut byla lepším týmem, což jí zajistilo triumf o 21 bodů a snížení čtvrtfinálové série na 1-2. Dnes je ve Slezsku od 18h je na programu čtvrtý zápas série.

Děčín sice ubránil opavské rozehrávače Šiřinu s Kouřilem celkem na sedmi bodech (Šiřina navíc vyšel na prázdno), ale to kouči Czudkovi vůbec nemuselo vadit, protože oba lídry zastoupili jiní. Martin Gniadek se pod košem postaral o 18 bodů a 7 doskoků, Filip Zbránek přidal 17 bodů a Václav Bujnoch 16. Slezané na svého soka doslova vletěli a zaskočili hosty výbornou obranou. V polovině šesté minuty Zbránek trojkoval na 11-3 a díky třem dalekonosným zásahům Bujnocha vedla domácí ekipa už 27:14.

Opava si i nadále pomáhala svou nejsilnější zbraní – a sice trojkami, kterých potopila v prvním poločase sedm z celkových dvanácti. Děčín byl všude později a domácí v půli zaslouženě vedli 47-29. Po přestávce svůj náskok ještě navyšovali a v závěru tak obě strany mohly nasadit méně vytěžované hráče z lavičky. Jediným dvouciferným střelcem Válečníků se stal Klint Carlson, autor double-doublu (13 bodů a 10 doskoků).

Pokud Děčín nezačne lépe bránit, hrát agresivněji a s větší energií, může jet po dnešním zápase domů za stavu 2-2. Opory Šiška s Autreym zaznamenaly v součtu pouze 9 bodů a minuly 13 ze 17 střel z pole. Pro Opavu není dobrou zprávou, že utkání kvůli kolenu opět nedohrál pivot Miroslav Kavpil a jeho start je dnes nejistý.

BK Opava – BK ARMEX Děčín 89:68 (27:16, 20:13, 22:18, 20:21)

Body: Gniadek 18 (7 doskoků), Zbránek 17, Bujnoch 16, Švandrlík 13 (6 doskoků), Klečka 10, Kouřil 7 (8 asistencí), Jurečka 6, Kvapil 2 – Carlson 13 (10 doskoků), Ježek 8, Krakovič 8, Feštr 8, Kroutil 7, Šiška 6, Landa 6, Žikla 5, Pomikálek 4, Autrey 3
Doskoky: 45 – 30
Dvojky: 17/34 – 21/38
Trojky: 12/35 – 6/18
TH: 19/24 – 8/18
Asistence: 24 – 12
Ztráty: 12 – 18