Čeští parahokejisté porazili na MS Itálii a ve čtvrtfinále vyzvou Nory

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 4. 2019 22:03
Čeští parahokejisté porazili na domácím mistrovství světa v Ostravě v závěrečném utkání základní skupiny B Itálii 4:0, vyhráli tabulku bez ztráty bodu a ve středečním čtvrtfinále je čeká od 20:00 Norsko. Seveřané skončili ve výkonnostně silnější skupině A na posledním čtvrtém místě bez bodu. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Itálie s Koreou.
Česká střídačka na MS Ostravě.
Česká střídačka na MS Ostravě. | Foto: Dalibor Sosna

V případě postupu přes Norsko budou hrát svěřenci trenéra Jiřího Břízy semifinále v pátek proti suverénním Spojeným státům americkým. Úspěšnějšího z druhého čtvrtfinále čeká duel s Kanadou.

Češi proti rovněž dosud neporažené Itálii rozhodli už v úvodní patnáctiminutovce. V páté minutě otevřel skóre v oslabení Pavel Kubeš. Za 80 sekund zvýšil Michal Geier, který ve 14. minutě v přesilovce přidal další gól. Po 56 vteřinách druhé části využil další početní výhodu Jiří Raul a dovršil výsledek. Gólman Michal Vápenka si připsal čisté konto.