Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Děčín posledním semifinalistou

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔3.5.2019

Please enter banners and links.

Opava držela na severu Čech s Válečníky krok pouze 30 minut a ve druhé půli nastřílela jen 23 bodů, proto se z postupu raduje Děčín po výsledku 79-62.

Děčín vedl v rozhodujícím utkání drtivou většinu hracího času a Opava zprvu vypadala, že svou formu nechala v autobuse. Hostům se energie začala vracet až na začátku i konci druhé čtvrtiny. V obou případech se jim povedlo smazat sedmibodové manko a zásluhou posledního nájezdu kapitána Šiřiny šli do kabin spokojenější (38-39). Po změně stran ale nastoupila domácí drtivá obrana, jenž v kombinaci se statickou hrou Slezanů v útoku znamenala první body ze hry v podání Opavy až po téměř sedmi minutách. Tou dobrou snižoval velmi dobře hrající Bujnoch na 47-42.

V hostujícím dresu se vůbec nedařilo Klečkovi s Kouřilem, kteří v součtu minuli 13 ze 14 střel z pole. A právě špatná střelba a pouhé dvě trojky po přestávce (oproti sedmi v první půli) předznamenaly opavské vyřazení. Domácí výtečně dirigovali Autrey (22 bodů) se Šiškou, který byl s 10 body, 9 doskoky a 9 přihrávkami jen nedaleko triple-doublu. Definitivní rozuzlení padlo po Šiškově trojce tři minuty před koncem poslední části. Děčín už vedl o 13 bodů a nakonec dokráčel k přesvědčivému triumfu 79-62.

Na Opavě se podepsala náročná sezona v užší rotaci sužované zraněními. Hra domácích v útoku byla kreativnější ve smyslu hledání volných hráčů a následných otevřených střel. Válečníci střleli z pole o 16 procentních bodů lépe a navíc nastříleli i o 14 bodů více zpod koše. Prapor Slezanů držel již zmíněný Bujnoch (14 bodů a 8 doskoků), špatné utkání neodehrál ani s 10 body a 6 doskoky Gniadek.

X-faktorem sedmého mače byl však domácí kapitán Jakub Krakovič, jenž zaznamenal 13 bodů (6/9 z pole) a 3 asistence. Svěřenci trenéra Grepla se v semifinále utkají se Svitavami a série začíná na východě Čech už v pondělí a nebudou o toho chybět ani kamery ČT Sport.

BK ARMEX Děčín – BK Opava 79:62 (22:15, 16:24, 15:8, 26:15)

Body: Autrey 22, Krakovič 13, Carlson 11 (8 doskoků), Šiška 11 (9 doskoků a 9 asistencí), Pomikálek 9 (8 doskoků), Landa 6, Feštr 5, Ježek 2 – Bujnoch 14 (8 doskoků), Šiřina 10, Zbránek 10, Gniadek 10 (6 doskoků), Dragoun 5, Klečka 5, Švandrlík 5, Jurečka 3
Doskoky: 40 – 36
Dvojky: 20/35 – 11/29
Trojky: 9/24 – 9/31
TH: 12/19 – 13/19
Asistence: 21 – 13
Ztráty: 10 – 13