eFotbal premiership golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zasloužený bod ze Střelnice. Děčín utrojkoval Svitavy

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔8.5.2019

Please enter banners and links.

Přestřelky v play off nekončí. Ve druhém semifinále jednu takovou vyhrál ve Svitavách Děčín, jenž si tak domů veze nadějný stav série 1-1. Kolektivně hrající Válečníci potopili 12 trojek z 20 pokusů a v klíčových chvílích lépe doskakovali v útoku.

Svitavští v zápase vedli pouze chvíli v první čtvrtině, kromě této chvíle však Děčín kraloval a držel si mírný náskok. Domácí buďto posílal házet šestky, nebo je výbornou obranou nutil ztrácet míče (celkem 17). Domácí pak za celé utkání vystřelili pouze 45 střel z pole, zatímco Válečníci 61.Klíčové pasáže se hrály na začátku třetí čtvrtiny a poté v polovině té poslední.

Do druhého poločasu totiž hosté vstupovali ve vedení 45-51, aby jej záhy ještě navýšili na 13 bodů. Prim hrál vedle 23-bodového lídra Autreyho také veterán Landa, který dostal při Krakovičově problému s fauly ještě více prostoru. Sedmatřicetiletý pivot pomohl Válečníkům 14 body a 4 doskoky, navíc byl i velmi přesný, když trefil 6 střel z 9. Domácí to ale nezabalili a od 34. minuty trojkovým uragánem dokázali zredukovat skóre na 75-78. Dvakrát se z dálky trefil Marko, jednu trojku přidal Kovář.

Po oddechovém času kouče Grepla ale přišly velké chvíle Ondřeje Šišky, jenž pomohl nakopnout zastavený děčínský stroj dvěma trojkami a přesnými pasy. Úder na 75-88 už byl rozhodující, snahu domácích na zdramatizování zhatily nepřesnosti a technická chyba Romana Marka, jenž u rozhodčího Vyklického (nejspíš právem) vehementně vymáhal faul Landy, po němž slovenský playmaker skončil s roztrženým obočím. Tury vedl s 16 body znovu Sean O´Brien, ani jemu se nevyhnuly minely, protože proměnil jen 8 z 12 šestek (tým 25/34) a body z této standardní situace Svitavám chyběly. Série pokračuje za stavu 1-1 v pátek v Děčíně.

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK ARMEX Děčín 84:95 (21:24, 24:27, 18:22, 21:22)

Body: O´Brien 16 (5 asistencí), Aiken 14, Slezák 13 (7 asistencí), Marko 9 (6 asistencí), Jelínek 7, Kovář 7, Puršl 6, Číž 5 (6 asistencí), Svoboda 4, Teplý 3 – Autrey 23 (9 asistencí), Carlson 15 (9 doskoků), Pomikálek 14, Landa 14, Ježek 13, Šiška 8 (8 asistencí), Krakovič 3, Kroutil 2, Feštr 2, Skalička 1
Doskoky: 24 – 29
Dvojky: 16/23 – 24/41
Trojky: 9/22 – 12/20
TH: 25/34 – 11/19
Asistence: 28 – 26
Ztráty: 17 – 13