Neymar zářil v posledním zápase sezony, teď ho čeká trest

Paříž
Aktualizováno

Brazilský útočník Neymar si užil poslední zápas před nástupem trestu ve francouzské fotbalové lize. Při výhře pařížského St. Germain v Angers 2:1 vstřelil první gól a na druhý skvěle přihrál Argentinci Di Maríovi. Sezona tím pro něj skončila, protože teď mu začne běžet třízápasový trest za to, že po finále poháru udeřil provokujícího fanouška Rennes. Kvůli tomu vynechá dvě zbývající kola i premiéru nového ročníku. O mistrovské oslavy, alespoň o ty přímo na trávníku, tak přijde.

Neymar z PSG při utkání s Angers.

St. Germain se radoval z vítězství po třech nepovedených zápasech. Domácí neměli moc šancí, ale v závěru mistra přece jen potrápili. Pět minut před koncem si brazilský obránce Marquinhos vykoledoval červenou kartu, ale následnou penaltu Buffon Taitovi zneškodnil. Neúspěšný exekutor však o minutu později přece jen poslal míč do sítě.

V boji záchranu si připsali cenné vítězství fotbalisté Caen, kteří už v prvním poločase nastříleli nováčkovi z Remeše tři góly a vedení udrželi. Vyhrál i předposlední Dijon, který zdolal Štrasburk 2:1, když tři body zajistil Korejec Kwon Čchang-hun až v nastavení. Zato Monako, mistr z roku 2017 a druhý tým z minulé sezony, čeká marně na výhru už sedm kol a po porážce v Nimes 0:1 zůstává dál v ohrožení.

Francouzská fotbalová liga - 36. kolo:
Angers - Paris St. Germain 1:2 (88. Tait - 20. Neymar, 58. Di María),
Amiens - Toulouse 0:0
Caen - Remeš 3:2 (14. Ninga, 40. Fajr, 45. Guilbert - 37. Doumbia, 82. Zeneli z pen.),
Dijon - Štrasburk 2:1 (40. Tavares z pen., 90+3. Kwon Čchang-hun - 68. Ajorque)
Nice - Nantes 1:1 (55. Sarr - 29. Moutoussamy)
Nimes - Monako 1:0 (9. Ripart)