Favorit nezaváhal, Kopecký pošesté vyhrál Rallye Český Krumlov

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál popáté v řadě a pošesté v kariéře Rallye Český Krumlov. Úřadující český šampion a hlavní favorit porazil ve třetím závodě domácího seriálu druhého Filipa Mareše o minutu a 13 vteřin, třetí místo obsadil s odstupem dalších 16 sekund Jan Černý.

Kopecký, startující poprvé s novou verzí vozu Škoda Fabia R5, se na populární soutěži vyrovnal i s půlminutovou penalizací, kterou dostal v pátek za nesprávné projetí retardéru. Na chvilku klesl na čtvrté místo, ale ještě v pátek se dostal zpět do čela a dnes náskok postupně zvyšoval.

O druhé místo s Marešem dlouho bojoval Václav Pech, jenž ale nejprve chyboval v desátém měřeném testu a o tři erzety později jej zastavila nehoda. Zkušený pilot trefil balík slámy, vylomil kolo a rallye pro něj skončila. Na Mareše následně útočil Černý, předstihnout jej ale nedokázal.

Čtvrtým dílem MČR bude Rallye Hustopeče, která se uskuteční 14. a 15. června.

Rallye Český Krumlov, třetí závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:27:15,5, 2. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:13,9, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:29,9, 4. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -1:40,2, 5. Štajf, Havelková (Volkswagen Polo Gti R5) -3:27,1, 6. Březík, Omelka (Škoda Fabia R5) -4:05,9, 7. M. Vlček, Krajča (Hyundai i20 R5) -4:44,6, 8. Rujbr, Švec (Škoda Fabia R5) -5:41,7.