Francie - Finsko 0:3Finové porazili Francii a vedou skupinu A

Hokejisté Finska porazili v neděli v šestém zápase na mistrovství světa v Košicích Francii 3:0 a se 16 body vedou tabulku skupiny A. Francie je se ziskem jednoho bodu sedmá a v pondělí ji čeká souboj s Velkou Británií o udržení mezi elitou. Finové podruhé za sebou neinkasovali, čisté konto si tentokrát připsal Kevin Lankinen.

Fin Joel Kiviranta otevírá skóre v utkání s Francií.

Favorizovaní Seveřané měli v první třetině výraznou převahu, z 20 střel však dokázali brankáře Hardyho překonat jen jednou. Skóre otevřel v 10. minutě Kiviranta, který pět sekund po skončení přesilové hry usměrnil za francouzského gólmana Lindbohmovu přihrávku.

Pesonen a Jokiharju poté trefili tyč, druhý gól Finové přidali až ve druhé části, kdy se prosadil Mikkola. V oslabení mohl snížit Di Dio Balsamo, Lankinen si ale s jeho zakončením poradil.

Finové nakonec bez větších problémů dovedli utkání do vítězného konce. Francouzi sice lehce zvýšili produkci střel, velké šance si však nedokázali vytvořit ani v početní výhodě. O závěrečnou branku duelu se nakonec postaral Sallinen, jenž překonal Hardyho vydařenou bekhendovou střelou z prostoru mezi kruhy.

MS v hokeji na Slovensku - skupina A (Košice)
Francie - Finsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Kiviranta (P. Lindbohm, Tyrväinen), 22. Mikkola (Pesonen, Kaski), 53. Sallinen (Savinainen, Kuusela). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Schukies (Něm.) - Dalton (Brit.), Šišlo (Rus.). Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 4682.
Francie: Hardy - Hecquefeuille, Dame-Malka, Chakiachvili, Thiry, Janil, Manavian, Crinon - Rech, Guttig, Texier - Fleury, Claireaux, T. Bozon - Bertrand, Valier, Treille - Berthon, Ritz, Perret - di Dio Balsamo. Trenér: Philippe Bozon.
Finsko: Lankinen - M. Lehtonen, Ohtamaa, P. Lindbohm, Jokiharju, Mikkola, Kaski, M. Koivisto, Hakanpää - Rajala, Ilomäki, Ojamäki - Pesonen, Manninen, Kakko - Savinainen, Sallinen, Kuusela - Kiviranta, Tyrväinen, Anttila. Trenér: Jukka Jalonen.