MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Vzpoura outsiderů dokonána. Italové porazili Rakušany na nájezdy a zůstávají mezi elitou

Druhý zápas o bytí a nebytí a podruhé se nerozhodlo v základní hrací době. Zatímco odpoledne se ze záchrany mezi elitou radovali Britové po gólu v prodloužení, ve skupině B mohli po výhře nad Rakušany 4:3 po samostatných nájezdech začít mohutně slavit Italové.

Italská nespoutaná radost ze záchrany
zdroj: Reuters

Až do posledního zápasu měli na svém kontě Italové jediný vstřelený gól, nejlepší výkon si však hráči z Apeninského poloostrova nechali na tu pravou chvíli. Rakušanům naopak vázla rozehrávka a jediný, kdo je držel nad vodou, byl dvougólový střelec Michael Raffl.

Skóre otevřel v 10. minutě po krásné individuální akci a šťastné střele Ital Anthony Bardaro. Záhy však odpověděl Manuel Ganahl a poprvé vývoj utkání otočil Michael Raffl.

V polovině druhé třetiny Rakušané výrazně zpomalili pohyb a nechávali Italům otevřená okna v obraně. Využil toho Simon Kostner, který vyrovnal nechytatelnou ranou z mezikruží. Po další chybě, kdy se v rohu setkali hned čtyři Rakušané, skóroval Marco Rosa.

Rakušané mohli hodně děkovat Michaelu Rafflovi, který na úvod třetí třetiny dal svému týmu novou naději. Na hřišti vládla nervozita víc, než co jiného. V prodloužení mírně favorizovaní Rakušané nevyužili ani jednu ze svých dvou tutovek, a tak jim zbyly jen oči pro pláč. Rozhodla sedmá série nájezdů a skvělý blafák Seana McMonaglea.

Rakousko - Itálie 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Ganahl (Unterweger), 17. M. Raffl (F. Hofer, Unterweger), 42. M. Raffl (F. Hofer) - 10. Bardaro (Trivellato), 35. S. Kostner (Miceli), 39. Rosa (Ramoser), rozhodující sam. nájezd McMonagle. Rozhodčí: Hribik (ČR), Tufts (USA) - Lazarev (Rus.), Ondráček (ČR). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 9085.

Rakousko: Kickert - Heinrich, Pallestrang, Unterweger, Schumnig, Schlacher, Strong, Peter - P. Schneider, Herburger, T. Raffl - F. Hofer, M. Raffl, Komarek - Zwerger, Rauchenwald, Haudum - Ganahl, Hundertpfund, Obrist. Trenéři: Roger Bader, Alexander Mellitzer, Markus Peintner.

Itálie: Andreas Bernard - Trivellato, A. Hofer, McMonagle, Helfer, L. Zanatta, Tauferer, Marchetti - Gander, Andergassen, Traversa - Miceli, S. Kostner, Bardaro - Insam, Rosa, Ramoser - Deluca, Lambacher, Hochkofler. Trenér: Clayton Beddoes.