Stupně vítězů na úvod sezony. Martin Fuksa zahájil Světový pohár druhým místem, Dostál skončil třetí

Kanoista Martin Fuksa zahájil Světový pohár v rychlostní kanoistice druhým místem na olympijské trati 1000 metrů, kajakář Josef Dostál byl na úvodní regatě v Poznani třetí.

Tento článek je více než rok starý.

Poznaň (Polsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa

Martin Fuksa | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Fuksu porazil jen osmnáctiletý Kubánec Jose Ramon Pelier, který cílovou čáru protnul s více než sekundovým náskokem.

Špinavá voda v Labi je těžká jako ta v Tokiu. Martin Fuksa se na olympiádu může chystat i doma

Číst článek

O medaile z C1 se bojovalo na opačných krajích kanálu. Pelier v první dráze se dlouho přetahoval o prvenství s vedle pádlujícím domácím kanoistou Tomaszem Kaczorem. Fuksa, který po vydřeném těsném postupu z pátečního semifinále startoval v devítce, se dlouho držel třetí, ale ve finiši se mezi oba lídry vklínil a Poláka porazil o 228 tisícin.

Dostál také zaútočil na poslední dvěstěpadesátce, v polovině trati i na posledním mezičase byl ještě pátý. Nakonec jej předčili jen úřadující mistr světa Fernando Pimenta z Portugalska a Bělorus Aleh Jurenja, za nímž stříbrný český olympionik zaostal o více než dvě sekundy. Pimenta později zkompletoval double triumfem na poloviční trati.

Ve finálových závodech na neolympijských tratích skončila Anna Kožíšková šestá na kilometru a na pětistovce Lukášové Nepraš a Trefil na deblkajaku, Filip Dvořák s Tomášem Jandou na deblkanoi i kajakář Radek Šlouf devítičlenné pole uzavřeli.

SP v rychlostní kanoistice v Poznani (Polsko):
1000 m:
Muži - K1: 1. Pimenta (Portug.) 3:27,544, 2. Jurenja (Běl.) 3:28,296, 3. Dostál (ČR) 3:30,388; C1: 1. Pelier (Kuba) 3:45,142, 2. M. Fuksa (ČR) 3:46,346, 3. Kaczor (Pol.) 3:46,574.
Ženy - K1: 1. Bullová (Austr.) 3:52,282, ...6. Kožíšková (ČR) 4:02,242.

500 m:
Muži - K1: 1. Pimenta 1:38,574, ...9. Šlouf (ČR) 1:42,814; K2: 1. Burger, Le Floch Decorchemont (Fr.) 1:28,026, ...9. Nepraš, Trefil (ČR) 1:32,802; C2: 1. Liou Chao, Čeng, Pcheng-fej (Čína) 1:41,063, ...9. Dvořák, Janda (ČR) 1:56,627.
Ženy - K2: 1. Chuděnková, Litvinčuková (Běl.) 1:38,366; C1: 1. Četverikovová (Ukr.) 2:09,288.

200 m:
Muži - K1: 1. Heath (Brit.) 34,314; C1: 1. Nadiradze (Gruz.) 39,191.
Ženy - K1: 1. Carringtonová (N. Zél.) 38,772; C1: 1. Vincentová-Lapointeová (Kan.) 45,265.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít