Česko prohrálo na MS v hokeji boj o finále s Kanadou 1:5!

Češi na MS v hokeji

Autor: Adam Slabý, stars24.cz

25. května 2019 19:15 | Aktualizováno: 25. května 2019 21:31

Čeští hokejisté nastoupili v semifinále mistrovství světa v Bratislavě proti Kanadě. Trenéři v čele s hlavním koučem Milošem Říhou se rozhodli opět pro hru se sedmi obránci a třinácti útočníky. Zápas o postup do finále ale Češi nezvládli a Kanadě podlehli 1:5.

Čeští hokejisté nastoupili v semifinále mistrovství světa v Bratislavě proti Kanadě s Patrikem Bartošákem v brance. Záda mu kryje Pavel Francouz, který se zotavil z lehčí virózy. Mimo sestavu zůstali bek David Sklenička, útočník Filip Chytil a třetí brankář Šimon Hrubec.

Třináctým útočníkem místo Jakuba Vrány je Hynek Zohorna, Vrána se posunul do čtvrté útočné formace k Michalu Řepíkovi s Tomášem Zohornou. S nimi začínal duel proti Německu Ondřej Palát, od třetí třetiny ale nahradil Chytila ve druhém útoku a už v něm spolu s centrem Radkem Faksou a druhým křídlem Dmitrijem Jaškinem zůstal.

0. minuta - Utkání začalo. Hala je opět plná českých fanoušků, kteří o sobě dávají vědět.

2. minuta - Kanada zatím působí aktivněji než Český tým. První minuty zatím nepřinesly nebezpečné zákroky, ale schylovalo se k nim.

4. minuta - Kanada se dostává do vedení 1:0! Troy Stecher poslal přihrávku před branku, do ní ji poslal Mark Stone!

6. minuta - Česko si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici jde Jonathan Marchessault. Dvě minuty za sekání.

7. minuta - Čeští hokejisté mají od začátku zápasu problém dostat se do útočného pásma soupeře. Kanadský tým má obranu dobře zvládnutou. Při přesilové hře ale pociťuje početní rozdíl.

8. minuta - Během přesilovky bylo několik šancí, ani jedna střela se ale ve vyrovnávací gól neproměnila.

10. minuta - Čechům se konečně daří probojovat se do útočného pásma. I přes plný počet kanadských hokejistů na ledě měli několik slibných šancí. Zatím ale bez úspěchu.

12. minuta - Češi tlačí Kanaďany k bráně a mají navrch. Jan Rutta po akci Tomáše Zohorny vystřelil na bránu, puk ale zastavil obratný Matt Murray.

14. minuta - Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Češi se stejně jako Kanaďané snaží využít jakoukoliv šanci. Perfektní práce obránců i brankařů nedává ani jednomu týmu moc šancí.

15. minuta - Češi si zahrají další přesilovku. Kyle Turris dostal dvě minuty za hákování.

16. minuta - Hokejisté naplno využívají přesilové hry a doráží na kanadského soupeře. Tomu se ale dvakrát povedlo puk vyhodit na druhou stranu hřiště a na chvíli si může oddechnout.

17. minuta - Kanadský tým je kompletní. Češi ani druhou přesilovku neproměnili.

19. minuta - Dominik Kubalík a Milan Gulaš zasypávají kanadského brankaře jednou střelou za druhou. Matt Murray ale přes sebe nic nepustí.

20. minuta - První třetina končí. Češi vedli na střely 12:10, měli dvě přesilovky, na góly ale prohrávají 0:1.

21. minuta - Kanada krátce po startu druhé třetina vstřelila druhý gól. Skóroval Darnell Nurse!

23. minuta - Kanada nedává Čechům žádnou šanci! Probojovat se do útočného pásma je pro český tým těžké.

25. minuta - Kanada střílí další gól! Český tým prohrává 0:3.

26. minuta - Český tým střídá gólmana. Bartošáka nahradil Pavel Francouz.

28. minuta - Ondřej Palát měl šanci skórovat, kanadský brankář ale už několikrát v tomto zápase ukázal, že se jen tak nevzdá.

29. minuta - Na kanadskou bránu doráží Michal Řepík. Jeho střely se ale míjí účinkem. Úspěšnější není ani Michael Frolík.

31. minuta - Český tým měl obrovskou šanci skórovat. Jakub Voráček postupně přihrál puk Ondřeji Palátovi, jehož střela se minula účinkem, a následně Radku Gudasovi, který také minul.

32. minuta - Murraye při nadějném pokusu neprostřelil ani Dmitrij Jaškin.

34. minuta - Kanada má celý zápas pod kontrolou. Českým hokejistům nedává žádnou šanci, ani přesto, že se mu daří dostávat do pásma soupeře.

37. minuta - Dmitrij Jaškin ani Michael Frolík své střeli neproměnili. Aspiruje na nejlepšího hráče zápasu.

39. minuta - Velmi těsné šance měli Tomáš Zohorna, Michal Řepík i Jakub Vrána. Čeští hokejisté zasypali Murraye hromadou střel. Ani jedna neprošla.

40. minuta - Druhá třetina končí. Na střely i na vhazování byla vyrovnaná, Kanada ale vede 3:0 nad Českem.

41. minuta - Kanaďané se od první minuty vrhají k české bráně.

44. minuta - Petr Zámorský se několikrát pokusil vystřelit na bránu. Nepomohla mu ani dorážka Michaela Frolíka. Češi se nemohou dostat přes kanadskou obranu.

46. minuta - Kanaďané se umí skvěle semknout u brány a vytvořit neprostupnou zeď. Mají třígólový náskok, nemusí se hnát nikam dopředu. Češi se naopak snaží střílet ze všech možných pozic.

47. minuta - Kanada zvyšuje na 4:0 Střelu má na svědomí Kyle Turris.

49. minuta - Thomas Chabot dostal dvě minuty za podrážení. Česko hraje třetí přesilovku v tomto zápasu.

51. minuta - Ani třetí přesilovka nebyla využita. Češi se sice snaží, na silnější Kanadu ale nestačí.

52. minuta - Tomáš Zohorna měl nadějnou šanci, Matt Murray ale opět skvěle zasáhl.

53. minuta - Kanada střílí pátý gól. Thomas Chabot definitivně pohřbil české naděje na finále.

54. minuta - Česko vstřelilo první gól dnešního zápasu. Tomáš Zohorna jím ale bohužel téměř jistou prohru nezvrátí.

55. minuta - Michal Řepík a Pierre-Luc Dubois dostali dvě minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.

57. minuta - Oba týmy jsou kompletní. Oslabení na obou stranách žádný zvrat nepřineslo.

58. minuta - Jared McCann dostal dvě minuty za sekání, Dmitrij Jaškin také, a k tomu dvě minuty za hrubost. Kanada si zahraje první přesilovku.

59. minuta - Michal Řepík byl při útoku faulovaný. Kanadská přesilovka dlouho nevydržela. Thomas Chabot dostal dvě minuty za držení.

60. minuta - Zápas skončil. Česko vedlo na střely, ale prohrálo s Kanadou 1:5.

Témata: Hokej MS Hokej MS CZE Tým Hokej MS CAN Tým