Kanoista Fuksa byl na Světovém poháru v Poznani znovu druhý, stříbro bral i deblkajak

Kanoista Martin Fuksa si připsal na Světovém poháru v Poznani další druhé místo. Na neolympijské trati 500 metrů v neděli zopakoval výsledek ze sobotního kilometru. Ve sprintu na 200 metrů skončil druhý deblkajak Filip Šváb, Ondřej Bišický.

Poznaň (Aktualizováno: 14:20 26. 5. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa.

Martin Fuksa. | Foto: Nebojša Radovic / Serbian Canoe Federation | Zdroj: ČTK/PR/Nebojša Radovic / Serbian Canoe Federation

Fuksa prohrál o téměř dvě sekundy s trojnásobným olympijským medailistou z Ria de Janeiro Brazilcem Isaquiasem dos Santosem, který byl v sobotu na kilometru až sedmý. Tentokrát nedal soupeřům šanci a ve druhé polovině závodu jim výrazně ujel.

Šestatřicetiletý Šváb s o 14 let mladším Bišickým nestačili na dvoustovce jen na Španěly Marcose Abada a Carlose Borráse, za kterými zaostali o pouhých 112 tisícin sekundy.

Nedařilo se čtyřkajaku Daniel Havel, Jakub Zavřel, Josef Dostál, Jakub Špicar, který v sobotu vyhrál svou semifinálovou jízdu, ale ve finále pětistovky skončil na předposledním osmém místě.

Na vítěznou německou posádku ztratil bezmála dvě a půl sekundy. Dostál tak nenavázal na své sobotní třetí místo z kilometru na singlkajaku.

SP v rychlostní kanoistice v Poznani (Polsko):
1000 m:
Muži - K2: 1. Hoff, Schopf (Něm.) 3:09,426, ...finále B: 8. Veselý, Šlouf (ČR) 3:20,856; C2: 1. Oeltze, Kretschmer (Něm.) 3:30,622.

500 m:
Muži - C1: 1. Dos Santos (Braz.) 1:46,555, 2. M. Fuksa (ČR) 1:48,395; K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:20,006, ...8. ČR (Havel, Zavřel, Dostál, Špicar) 1:22,486
Ženy - K1: 1. Carringtonová (N. Zél.) 1:47,839; K4: 1. N. Zéland (Carringtonová, Imrieová, Fisherová, Ryanová) 1:31,543; C2: 1. Vincentová-Lapointeová, Vincentová (Kan.) 1:54,389, ...finále B: 3. Jandová, Ježová (ČR) 2:04,050.

200 m:
Muži - K2: 1. Abad, Borrás (Šp.) 32,863, 2. Šváb, Bišický (ČR) 32,975; C2: 1. Šliwiňski, Lubniewski (Pol.) 36,363.
Ženy - K2: 1. Ponomarenková, Ostermanová (Slovin.) 37,786; C2: 1. Lin Wen-ťün, Čang Lu-čchi (Čína) 43,856.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít