FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Čeští volejbalisté vstoupili do Euroligy prohrou s Běloruskem

Čeští volejbalisté vstoupili do Evropské ligy prohrou 1:3 s Běloruskem. V Minsku sice svěřenci trenéra Michala Nekoly získali první set, ale domácí vývoj zápasu otočili. Dalšími soupeři českého týmu, který obhajuje stříbro, budou v základní části soutěže Ukrajina a Finsko.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: KRZYSZTOF CICHOMSKI

K vítězství Běloruska přispěli Razvan Miskevič 21 body a Pavel Kuklinskij 20 body, Čechům nepomohlo ani 22 bodů univerzála Michala Fingera.

Ve čtvrtém setu sice hosté odvrátili několik mečbolů, ale domácí nakonec poslední sadu získali poměrem 27:25.

Bělorusko - ČR 3:1 (-19, 18, 20, 25)

Rozhodčí: Anderson (Rus.), Budějko (Běl.). Čas: 108 min. Diváci: 1000.

Sestava a body ČR: Janouch, Bartoš 13, Zajíček 3, Finger 22, Galabov 7, Sobotka 4, libero Pfeffer - Hadrava 1, Patočka 2, Srb, Janků. Trenér: Nekola. Nejvíce bodů Běloruska: Miskevič 21, Kuklinskij 20, Šmat 9.