Bělorusko - Česko 3:1Volejbalisté vstoupili do Evropské ligy prohrou s Běloruskem

Minsk

Čeští volejbalisté vstoupili do Evropské ligy prohrou 1:3 s Běloruskem. V Minsku sice svěřenci trenéra Michala Nekoly získali první set, ale domácí vývoj zápasu otočili. Dalšími soupeři českého týmu, který obhajuje stříbro, budou v základní části soutěže Ukrajina a Finsko.

K vítězství Běloruska přispěli Razvan Miskevič 21 a Pavel Kuklinskij 20 body, Čechům nepomohlo ani 22 bodů univerzála Michala Fingera. Ve čtvrtém setu sice hosté odvrátili několik mečbolů, ale domácí nakonec poslední sadu získali poměrem 27:25.