Nymburk neprohrál ani ve finálové sérii, po šestnácté ovládl ligu

ČTK ČTK
28. 5. 2019 19:54
Basketbalisté Nymburka získali šestnáctý ligový titul v řadě. Ve třetím finálové utkání zvítězili nad Děčínem jasně 89:60 a ovládli sérii 3:0 na zápasy. Nymburk podruhé prošel nejvyšší soutěží bez jediné porážky, povedlo se mu to také v ročníku 2013/14.
Trofej pro basketbalového šampiona nejvyšší české soutěže
Trofej pro basketbalového šampiona nejvyšší české soutěže | Foto: ČTK

Stříbrná Opava vyrovnala i přes finálovou porážku své nejlepší umístění v historii ze sezony 2014/15. Nymburk se jako mistr kvalifikoval do Ligy mistrů, Děčín má právo se přihlásit do její kvalifikace.

Novým rekordmanem domácí nejvyšší soutěže se stal pivot Petr Benda, který získal už dvanáctý titul. Dosud se o dělil o maximum s bývalým spoluhráčem a současným funkcionářem Nymburka Ladislavem Sokolovským. V ženské soutěži je českým rekordem 15 titulů Evy Vítečkové.

ejužitečnějším hráčem finálové série byl vyhlášen Vojtěch Hruban, křídlo Nymburka. Středočeši drží šňůru 58 ligových výher a už jen jediná jim chybí k vyrovnání vlastního rekordu z let 2013 až 2014.

Jednoznačný favorit hned v úvodu získal náskok 5:0 a v úvodní čtvrtině díky pěti proměněným tříbodovým pokusům vedl 27:11. V prvním poločasu se Nymburk dostal i na rozdíl 22 bodů.

Největší manko 33 bodů nabral Děčín minutu a půl před koncem, pak ještě skóre zkorigoval. Nejlepším střelcem zápasu byl s 19 body Američan Michael Myers z mistrovského celku.

Finále play off ligy basketbalistů - 3. zápas:

Nymburk - Děčín 89:60 (27:11, 44:25, 70:43)

Nejvíce bodů: Myers 19, Hruban 13, J. Bohačík 12 - Grunt 11, Carlson 9, Ježek 8. Fauly: 24:23. Trestné hody: 25/14 - 21/13. Trojky: 11:3. Doskoky: 40:35. Konečný stav série: 3:0.