pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Michael Boroš závodil s králem opět marně. Martin Boubal obhájil loňský triumf

Nejlepší muži v celkovém hodnocení třídílného seriálu Táborských okruhů. Šampion Martin Boubal (uprostřed) z CK Příbram Fany Gastro. Celkově druhý skončil Michael Boroš (vlevo) z ČEZ Cyklo Teamu Tábor a třetí jeho oddílový kolega Tomáš Bakus (vpravo). , Autor: Josef Janda

Nejlepší muži v celkovém hodnocení třídílného seriálu Táborských okruhů. Šampion Martin Boubal (uprostřed) z CK Příbram Fany Gastro. Celkově druhý skončil Michael Boroš (vlevo) z ČEZ Cyklo Teamu Tábor a třetí jeho oddílový kolega Tomáš Bakus (vpravo).     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Sportovní areál Komora v Táboře přivítal ve středu 29. května poslední třetí závod již 9. ročníku Táborských okruhů. Cyklistické odpoledne odstartovaly závody pro mládež, po kterých přišel vrchol středečního zápolení. Krátce před 18. hodinou se totiž na start postavili závodníci v hlavních kategoriích, kde se rozhodovalo o celkovém pořadí letošního seriálu. Na trať spolu vyrazili muži elite a junioři. Elitní závodníky a juniory čekalo 50 okruhů. Před hlavním závodem se utkali ještě kadeti a ženy pouze na 10 okruzích, jelikož závod se kvůli zranění rozhodčího Jiřího Dohnala v závodech škol drobně zpozdil.

Letošnímu ročníku Táborských okruhů vládl Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro). Stejně jako ve dvou předchozích závodech zvítězil, čímž se stal zaslouženým králem letošního ročníku. Obhájil tak loňské prvenství a nezastavil ho ani Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor), s kterým se v posledním závodu zbylým 26 cyklistům utrhli.

Mezi juniory vyhrál Jan Šubrt (Axon Sport Team) jak ve třetím závodu, tak v celkovém hodnocení, kde ho na stupně vítězů doprovodili Karel Camrda (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor).

V závodu žen se ukázaly dvě domácí závodnice, z nichž byla úspěšnější celková vítězka Kamila Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor), která vyhrála všechny díly.

V kategorii kadetů zvítězil Václav Dostál (Lyko Klub Prachatice). Celkově druhý cyklista porazil sparťana Matouše Rubáše a domácího Matyáše Fialu (ČEZ Cyklo Team Tábor). Celkově však Fiala triumfoval právě před Dostálem. Třetí celkově skončil berounský Richard Kobr.