Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Skvělá Markéta Vondroušová (19) předvedla úchvatný boj: JE VE FINÁLE French Open

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
obrovský úspěch

Sen se stal skutečností. Markéta Vondroušová (19) postoupila do finále. Na kurtě Simonne Mathieuové zvítězila nad Britkou Johannou Kontaovou (28) 2:0 na sety.

Devatenáctiletá tenisová hvězda Markéta Vondroušová dnes zvítězila ve svém prozatím nejdůležitějším zápase kariéry. V semifinále grandslamového Roland Garros se proti ní postavila britská hráčka Johanna Kontaová (28), která stojí na 26. místě světového žebříčku. Tu Vondroušová porazila 2:0 a míří tak do finále.

Vondroušová v prvním setu dlouho dotahovala vedení soupeřky z Velké Británie, v závěru hry však otočila a první game vyhrála 7:5. I druhý set Britka vítězila, ale rodačka ze Sokolova obrátila skóre i tentokrát a zvítězila 7:6.

Ve finále na českou hráčku čeká Ashleigh Bartyová. Ta v druhém semifinále porazila Amandu Anisimovou 2:1 na sety.