• 22.03.2024 Good Vettel bude testovat Porsche 963 LMH.

Facebook Instagram

Z vítězství se po smůle favoritů raduje Müller

Misano – 2. závod

Rastova pozoruhodná série skončila. Od Nürburgringu 2018 vyhrál talent ve službách Audi všechny nedělní závody, nicméně v italském Misanu už další triumf nepřidal. Nedělní vítězství si z pobřeží Jaderského moře nakonec odváží jeho kolega Müller.

Závod, který přinesl napínavé souboje, kolize i dramata, začal bratrovražedným soubojem ingolstadtských jezdců. Rast neměl z první pozice dobrý start a ještě před úvodní zatáčkou kolem sebe našel hned tři své kolegy (Aberdeina, Müllera a Frijnse). Byl to nakonec posledně jmenovaný, kdo se dokázal prosadit do vedení.

Rast byl po prvních stovkách metrů odsouzen k boji o třetí příčku s Wittmannem. Do jejich duelu se však v nájezdu do osmé zatáčky rozhodl promluvit Aberdein, jenž se pokusil překvapit oba zkušenější soupeře vnitřní stopou. Kolidoval ale s Rastovým vozem a ten zase s Wittmannovým.

Pro jezdce BMW to znamenalo konec. Při svém stém startu v DTM tak dvojnásobný mistr nedokončil jediné kolo. Kolizi vedení závodu prošetřovalo po jeho skončení a situaci označilo za závodní incident.

Po Wittmannově odstoupení mělo Audi pět vozů na prvních pěti příčkách. Rast začal po vlažném úvodu nabírat na rychlosti a v osmém kole sebral Müllerovi druhé místo, v dalším okruhu pak Frijnsovi i to první.

Sólová jízda svěřence týmu Rosberg ovšem neměla dlouhého trvání. O pět kol později jej postihl v superrychlé jedenácté zatáčce defekt levé zadní pneumatiky. Rast však problém zvládl a dokázal vůz dovést do boxů. Bylo mu však jasné, že vítězství je za normálních okolností již mimo jeho dosah.

Problémy premianta Audi posunuly do čela Müllera. K souboji o druhé místo navíc Rasta vyzval Rakušan Eng z BMW a byl úspěšnější. Sobotní vítěz z Zolderu startoval z deváté pozice a díky pekelné jízdě se dostal na stupně vítězů. Na ty pak trojice vystoupila v pořadí Müller, Eng a Rast.

Jezdci Aston Martinu doufali v zásah safety caru, který však tentokrát nepřišel. Čistá rychlost stačila britské značce nejlépe na dvanáctou příčku. Ze čtveřice jezdců R-Motorsportu byli úspěšnější nováčci. Juncadellu totiž zbrzdila strategie a Di Restu zastavily technické problémy.

Poslední hodnocená pozice patřila hostujícímu jezdci Doviziosovi, jenž jel znovu solidní závod. Sedm kol před koncem ovšem riskoval až příliš a v patnácté zatáčce skončil v hodinách.

Průběžné pořadí šampionátu (6/18):
1. Rast 93, 2. Eng 83, 3. Müller 76, 4. Wittmann 68, 5. Rockenfeller 51, 6. Frijns 45, 7. Spengler 40, 8. Duval 38, 9. Eriksson 28, 10. Green 25...

Po belgicko-italském dobrodružství se DTM vrací znovu na domácí půdu. Čtvrtý závodní víkend uvidí za čtyři týdny ulice Norimberku.