• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

Královka ztratila dvoubrankový náskok, tři body braly Chyšky

MIROTICE - Po loňské úspěšné sezoně Králova Lhota postoupila z okresního přeboru do 1. B třídy a už je jasné, že po roce se s nejnižší krajskou soutěží zase rozloučí. V předposledním kole přivítali svěřenci Karla Huleše čtvrté Chyšky, které byly v mirotickém azylu jasným favoritem. Začátek utkání však zvládli lépe domácí. Už po čtvrt hodině hry rozjásal fanoušky Královky Jan Mašek a o deset minut později na 2:0 zvýšil Lukáš Markvart. Pak se konečně osmělili hosté a začali častěji okupovat pokutové území Královy Lhoty. První stoprocentní šanci výborně vychytal gólman Václav Bubák, ale na střelu Ondřeje Vačleny z 38. minuty byl už krátký. Fotbalisté Královky už asi mysleli na blížící se přestávku, ale Chyšky nakopnuté kontaktním gólem pokračovaly v tlaku a vyplatilo se. Minutu před koncem poločasu vyrovnal skóre Lukáš Prášek. Po obrátce vrátil vedení domácím druhou brankou Mašek, ale to bylo od Královy Lhoty, co se týče produktivity, vše. Hosté dvěma trefami ve dvou minutách otočili výsledek na svou stranu. Domácí tým ještě sahal po remíze, ale nabídnutou šanci v podobě penalty Lukáš Markvart trestuhodně zahodil a všechny body si odvezli fotbalisté Chyšek.

TJ Králova Lhota – FC Chyšky 3:4 (2:2)

Branky: Mašek 2, Markvart – O. Vačlena 2, L. Prášek, Málek

Rozhodčí: Frček – Pánek, Štěrba. ŽK: 0:1 (Hoferek). Diváků: 50

Králova Lhota: Bubák – Mastný, Holec, Uhlík (82. Kaplan), Müller, Mašek, Markvart, Kubát, Kunt (60. Holan), Hanisch, Janáč

Chyšky: Hoferek – Vaverka, Málek, Barda, Kosík (46. R. Vačlena), O. Vačlena, Šimák (90. M. Kosík), M. Prášek, L. Prášek, Kukač (46. Špánek), Lívanec