16.4.2024
MS17: Dva góly Vestenického (17), Honduras vyrovnal v nadstavení
Zdielať na

Zdroj: fifa, MS 17, Slovensko-Honduras

ABÚ ZABÍ / Futbalisti slovenskej reprezentácie do 17 rokov remizovali 2:2 s rovesníkmi z Hondurasu v nedeľňajšom stretnutí na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

Skóre zápasu otvoril v 20. min stredopoliar Hondurasu Rembrandt Flores. Po zmene strán sa v rozpätí desiatich minút dvakrát presadil útočník FC Nitra Tomáš Vestenický. Zisk bodu zabezpečil mladým Hondurasanom v nadstavenom čase po rohovom kope striedajúci Bodden.

Posledným súperom zverencov trénera Ladislava Pecka v rámci A-skupiny bude v stredu 23. októbra od 18.00 h SELČ domáca reprezentácia.

MS hráčov do 17 rokov - A-skupina:

Slovensko "17" - Honduras "17" 2:2 (0:1)
Góly: 47. a 57. T. Vestenický - 20. R. Flores, 90.+ Bodden, ŽK: 44. Grič, 54. F. Lesniak, 78. A. Varga (všetci SR), rozhodoval: Abdou (Kat.)

Slovensko: Junas - Vodecký, Vavro, A. Varga, Kupec - F. Lesniak, Grič - Špalek (90.+ Slaninka), Hromada (70. Káčer), Haraslín - T. Vestenický (81. Chvátal)
Honduras: C. Hernández - K. Hernández, L. Santos, F. Medina (81. Bodden), A. Romero - D. García - Velásquez, Borjas (56. Steven Ramos), Alegría, R. Flores (70. K. Álvarez) - Elis

V úvode zápasu boli mladí Slováci aktívnejší ako ich súper. V 7. min obrana Hondurasu zblokovala strelu Haraslína z výhodnej pozície. O päť minút neskôr ten istý hráč prenikol do šestnástky, jeho prihrávku neumiestnil medzi tri žrde ani jeden z jeho spoluhráčov. Následne sa osmelili Hondurasania, Floresova strela spoza šestnástky si nenašla cestu do siete. V 16. min mohol otvoriť skóre Špalek, no jeho pokus z hranice pokutového územia zneškodnil brankár Hondurasu. Ako prvý sa z gólu radovali Hondurasania, v 20. min dorazil Flores do siete loptu, ktorú vyrazil brankár Junas po Elisovej strele - 0:1. Inkasovaný gól pribrzdil Slovákov v rozlete, Hondurasania ožili. V 31. min Velásquez prenikol cez Vavra a gólmana Junasa zachránila pravá žrď. O päť minút neskôr dostal loptu do siete kapitán Slovákov Hromada, asistent rozhodcu pred jeho zakončením odmával ofsajd. V 37. min zblokoval Elisovu gólovú strelu Vavro. V závere prvej časti hry sa neujali pokusy Haraslína ani Vavra. Slováci zahrávali v prvom polčase deväť rohových kopov, ich súper ani jeden.

Gólu sa mladí Slováci dočkali hneď po zmene strán. V 47. min Špalek prihral Vestenickému, ktorý strelou vonkajším priehlavkom z hranice šestnástky prekonal honduraského brankára a vyrovnal na 1:1. Útočník FC Nitra sa postaral o dokonalý obrat v 57. min, keď mu presnú prihrávku adresoval Hromada a Vestenický prudkou strelou napálil loptu k ľavej žrdi - 2:1. V 67. min hlavičkoval stopér Vavro mimo priestoru troch žrdí po Haraslínovom rohovom kope. Štvrťhodinu pred koncom duelu mal Vestenický možnosť zavŕšiť hetrik, z hranice pokutového územia neobstrelil brankára Hernándeza. V 78. min nevyužili Hondurasania šancu na vyrovnanie skóre, pred Junasom neuspel Ramos. V závere stretnutia hlavičkoval Elis po Romerovom centri tesne vedľa ľavej žrde Junasovej bránky. Hondurasania vyrovnali v nadstavenom čase, po zmätku v pokutovom území určil podobu konečného výsledku striedajúci Bodden - 2:2. Počas záverečného tlaku Slovákov sa nepresadili Káčer ani Chvátal.

Miroslav Káčer (stredopoliar SR "17"): "Myslím si, že sme mali veľmi dobrý začiatok, vytvorili sme si šance. Súper dal gól z jednej príležitosti. V druhom polčase sme ovládli hru, čo vyústilo do dvoch gólov. V závere sme dostali nešťastný gól; neviem, čo k tomu povedať. Pripravíme sa na stredajší zápas tak, aby sme vyhrali."
Nikolas Špalek (stredopoliar SR "17"): "Honduras sme mohli poraziť. Hra bola na našej strane, mali sme jednoznačne vyhrať. Tento zápas je za nami, zabudneme na to a budeme sa pripravovať na Spojené arabské emiráty."
Lukáš Haraslín (útočník SR "17"): "Hodnotí sa mi veľmi ťažko. Myslím si, že sme boli po celý zápas lepším tímom. Mali sme viac šancí, dokázali sme otočiť na 2:1. Veľmi nás mrzí inkasovaný gól. Verím však, že postúpime zo skupiny. Nezostáva nám nič iné, len vyhrať tretí zápas."

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.