Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Skončily závody Východočeské oblasti. Hořičtí borci ale dál nezahálí, nabitý program hlásí Čihák, Vávrová i Rücker

REPORTÁŽ A FOTO - Závěrečným jedenáctým dějstvím završili orientační běžci z Hořic jarní část soutěží Východočeské oblasti. A naši zástupci nezůstali bez cenných kovů! Rozdělovaly se medaile na Mistrovství Východočeské oblasti a veteraniádě štafet.

V hradeckých lesích proběhlo Mistrovství Východočeské oblasti a veteraniádě ve štafetách. Hořičtí žáci závodili ve štafetách výběru oblasti. „Jakub Čihák a Marek Škorpil startovali mezi staršími běžci a neztratili se. Oba skončili na svých úsecích sedmí. Jan Čihák celou štafetu rozbíhal a počínal si velmi dobře, když svému kolegovi předával na prvním místě. Celkově jejich tým vyhrál, avšak tato štafeta byla mimo soutěž,“ vysvětluje hořický Radek Vávra. Do výsledků se započítávaly pouze klubové štafety a zde se nejlépe dařilo Janu Rückerovi, který pro tuto disciplínu hostuje v oddílu ze Studence. „Svoji štafetu finišoval, běžel vyrovnaně, na trati neudělal větší chybu a na svém úseku zaběhl druhý nejlepší čas,“ připomíná Vávra. Celkově štafeta obsadila třetí místo a získala tak bronz z Mistrovství oblasti. Dívčímu družstvu se již tolik nedařilo a na medaili tentokrát nedosáhlo. Ve výborném světle se ukázali veteráni. „Štafetu jsem rozbíhal já, na druhém úseku figuroval Martin Vávra a na třetím Martin Škorpil. Jako tým jsme ve své kategorii zvítězili,“ smál se Radek Vávra. Hořičákům se navíc podařilo sestavit další dorosteneckou a veteránskou štafetu, obě závod dokončily.

SPRINT
Z okraje Hradce se pak běžci přesunuli do centra, kde byl na programu městský sprint. „Nejlépe se dařilo Jakubu Čihákovi. Na trati se na průběžných mezičasech propracoval do vedení. Pokazil však předposlední kontrolu a doběhl druhý s jedenáctisekundovou ztrátou na vítěze,“ komentoval výkon kolegy hořický tábor. Marek Škorpil pak doběhl na velmi pěkném čtvrtém místě. „Lepší umístění ho stálo několik drobných zaváhání. Mezi staršími žáky zaběhl výborně Jan Čihák. Jeho výkon byl vyrovnaný. Neudělal větší chybu na postupech mezi kontrolami a obsadil třetí místo se ztrátou pouhých čtyř sekund na druhou pozici,“ hodnotí členové oddílu. Mezi veterány se blýskl Martin Škorpil. Ten ve své kategorii zvítězil.

ŽÁKOVSKÉ KATEGORIE V HOŘICKÉ REŽII
V konečném pořadí oblastního žebříčku si výborně vedli mladší žáci Hořic, kteří obsadili dvě první místa. Marek Škorpil se umístil na první pozici, když si na své konto připsal čtyři vítězství, dvě druhá a dvě třetí místa. Druhé místo v žebříčku obsadil Jakub Čihák. Ten v závodech jarní části uzmul dvakrát první a pětkrát druhé místo. V kategorii starších žáků vybojoval třetí místo Jan Čihák, jenž postupně ukořistil jedno vítězství, dvě druhá a tři třetí místa.

PODKRKONOŠSKÁ LIGA
V úterý odpoledne se v lesích u Lázní Bělohradu konalo další kolo Podkrkonošské ligy žactva. Opět se na trať vydali nejmenší členové hořického oddílu Štěpánka Bartošová, Štěpán Kolátor, Šimon Bartoš a Vendelín Šaršon. „S tratí si dokázali poradit, všechny kontroly se jim podařilo dohledat a závod dokončit. Nasbírali cenné zkušenosti do dalších závodů a odjížděli domů spokojeni,“ chválí mladé naděje Vávra.

DALŠÍ PROGRAM
Nejmladší žáci se do prázdnin zúčastní dalšího kola Podkrkonošské ligy, kterému bude předcházet trénink na mapě. Nabitý program čeká Jana Čiháka, jenž bude reprezentovat Východočeskou oblast na letní Olympiádě dětí a mládeže v Liberci (23. – 28.6. 2019). Na této akci se očekává účast 4000 závodníků a trenérů v různých druzích sportu. Na dorostence čeká soustředění a další důležité závody. Jan Rücker o víkendu absolvuje soustředění tréninkového střediska mládeže Královéhradeckého kraje. Vanda Vávrová o víkendu zahájí soustředění dorostenecké reprezentace před ME dorostu (28.- 30.6. 2019 v Bělorusku). Oba dorostenci budou ve dnech 22. a 23.6. bojovat o tituly v Mistrovství ČR na krátké trati.

FOTO - 1. První místo veteránské štafety, 2. Družstvo Studence s Janem Rückerem obsadilo třetí místo ve štafetách, 3. Vanda Vávrová na doběhu štafet, 4. Druhé místo Jakuba Čiháka a čtvrté místo Marka Škorpila ve sprintu, 5. Třetí místo ve sprintu obsadil Jan Čihák