Mareš ovládl Rallye Hustopeče a dostal se do čela MČR

Praha

Filip Mareš vyhrál Rallye Hustopeče a po premiérovém vítězství v závodě mistrovství České republiky v automobilových soutěžích se dostal i do čela průběžného pořadí seriálu. Mareš dokonale využil absenci továrního jezdce Škody Jana Kopeckého, který startuje na Italské rallye ve světovém šampionátu. Druhé místo obsadil Jan Dohnal, třetí skončil Polák Grzegorz Grzyb.

Filip Mareš vyhrál Rallye Hustopeče a po premiérovém vítězství v závodě MČR vede průběžné pořadí seriál

Mareš, jemuž před jihomoravskou rallye patřilo druhé místo v MČR se ztrátou 44 bodů na Kopeckého, se dostal do vedení v závěrečné rychlostní zkoušce první etapy a první místo již neopustil.

Až do posledního měřeného testu ale bojoval o vítězství s Janem Černým, který měl v samotném závěru defekt a následně jej zastavila porucha převodovky.

Pech dojel až jedenáctý

Na druhé místo se tak posunul Jakeš, jenž na Mareše ztratil 43 sekund a vyrovnal své maximum v závodech domácího šampionátu. Třetí Jan Dohnal ztratil více než minutu.

Až jedenáctý nakonec skončil jeden z hlavních favoritů Václav Pech, který měl v sedmé erzetě defekt a ztráta 2:29 minuty jej vyřadila ze hry o přední umístění.

Dalším závodem MČR bude Rallye Bohemia, která se uskuteční 13. a 14. července.

Agrotec Petronas Rallye Hustopeče, čtvrtý závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Mareš, Hloušek 1:22:56,1,