Fuglsang vyhrál podruhé Dauphiné, Yates odstoupil

Champéry

Dánský cyklista Jakob Fuglsang vyhrál znovu po roční pauze závod Critérium du Dauphiné, jednu z tradičních generálek na Tour de France. Jeho největší soupeř Adam Yates v dnešní závěrečné etapě kvůli zdravotním problémům odstoupil.

Dánský cyklista Jakob Fuglsang vyhrál znovu po roční pauze závod Critérium du Dauphiné.

Čtyřiatřicetiletý Fuglsang z Astany vystřídal Yatese v čele průběžného pořadí v sobotní královské etapě, před Britem ale vedl jen o osm sekund. Lídr stáje Mitchelton-Scott však místo očekávaného souboje o celkové prvenství zhruba 50 kilometrů před cílem dnešní etapy slezl z kola, podle týmového šéfa ho od rána trápila horečka.

Pro poslední vítězství v letošním ročníku Dauphiné si v kopcovité osmé etapě s cílem ve švýcarském Champéry dojel Nizozemec Dylan van Baarle, jenž po 113,5 km ve spurtu dvojice uprchlíků porazil Australana Jacka Haiga. Van Baarle navázal na sobotní triumf svého krajana a kolegy z týmu Ineos Wouta Poelse a alespoň částečně zmírnil černý týden této britské stáje. Bývalý tým Sky ve středu přišel nejspíš do konce sezony o hvězdného Chrise Froomea, jenž utrpěl mnohačetné zlomeniny po pádu při najíždění trasy časovky.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Dánský cyklista Jakob Fuglsang vyhrál znovu po roční pauze závod Critérium du DauphinéVideo: sntv

Fuglsang ve žlutém trikotu dojel bezpečně ve skupině favoritů s dvouminutovým odstupem a navázal na celkovou výhru z roku 2017. Druhý skončil se ztrátou 20 sekund Američan Tejay van Garderen, třetí byl o další sekundu zpět Němec Emanuel Buchmann.