Dvojité vítězství ve WRC 2 Pro pro Rovanperu a Kopeckého

Kalle Rovanperä a Jan Kopecký pro Škoda Motorsport získali druhé dvojité vítězství v letošní sezóně v kategorii WRC 2 Pro.

› Na Italské rallye na Sardinii, osmém kole letošní sezóny mistrovství světa, nová ŠKODA FABIA R5 evo opět prokázala svoji rychlost a spolehlivost
› ŠKODA Motorsport je na vrcholu žebříčku hodnocení výrobců v kategorii WRC 2 Pro, Kalle Rovanperä se dostal na první pozici v hodnocení jezdců
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jsem hrdý a současně nadšený z vynikající týmové práce našich posádek, která nás tímto mimořádným výsledkem posunula do vedení v celém šampionátu.“

Alghero, 16. června 2018 – Na stupních vítězů v krásném přístavu Alghero byl čas k oslavám: Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN) a jejich týmoví kolegové Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) dosáhli s vozy ŠKODA FABIA R5 evo v kategorii WRC 2 Pro na Italské rallye na Sardinii, osmém kole mistrovství světa FIA World Rally Championship, dvojitého vítězství. Na posledních čtyřech nedělních rychlostních zkouškách oba tovární piloti podali takticky bezchybný výkon a pro ŠKODA Motorsport tím zajistili druhé dvojité vítězství v kategorii WRC 2 Pro v letošní sezóně. Po vítězstvích v Chile a Portugalsku zaznamenal Kalle Rovanperä na Sardinii hattrick.

Během posledního dne Italské rallye na Sardinii se rozhodovalo ve dvou průjezdech dvou rychlostních zkoušek na pobřeží severně od hostitelského města Alghero. I přesto, že krajina pobřeží Sardinie svými scenériemi doslova bere dech, obě tovární posádky ŠKODA neměly čas na její sledování. I když vedli v kategorii WRC 2 Pro a před skupinou 37 nasazených vozů R5 s komfortním náskokem, jejich úkolem bylo nalezení správné rychlosti tak, aby byli dostatečně rychlí a současně neztratili koncentraci. Kallemu Rovanperovi a Jonnemu Halttunenovi, stejně jako Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi, se to podařilo.

„Toto byla jedna z nejnáročnějších soutěží, které jsem se zúčastnil. Byla zde spousta důležitých věcí, které jsem se naučil o řízení, rozpisu a také o voze. Děkuji celému týmu, odvedl vynikající práci,“ řekl Rovanperä po dojetí do cíle poslední rychlostní zkoušky. Kopecký k tomu dodal: „Opravdu skvělý výsledek. Gratuluji celému týmu, protože opět připravil skutečně vynikající vůz.“

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jsem hrdý a současně nadšený z vynikající týmové práce našich posádek, která nás tímto skvělým výsledkem posunula do vedení v celém šampionátu. Mám radost, že naše ŠKODA FABIA R5 evo opět šlapala jako švýcarské hodinky. Chtěl bych osobně poděkovat každému z automobilky ŠKODA a týmu ŠKODA Motorsport, kdo umožnil tohoto úspěchu dosáhnout.“

V kategorii WRC 2 s privátně nasazenými vozy musel francouzský jezdec ŠKODA Pierre-Louis Loubet se spolujezdcem Vincentem Landaisem přenechat vedení v této třídě po sobotním defektu soupeřům. V neděli se jim ale podařilo probojovat zpět do čela a zopakovat svůj úspěch na předchozí Portugalské rallye. Za nimi dojela polská posádka Kajetan Kajetanovicz/Maciej Szepaniak, pro něž to byla první rallye s vozem ŠKODA FABIA R5. Na konci soutěže patřila čtyři první místa mezi 37 nasazenými vozy R5 posádkám jedoucím s vozem ŠKODA.

Celkové výsledky Italské rallye na Sardinii (WRC 2 Pro)
1. Rovanperä/Halttunen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA R5 evo, 3.40:51,8 h
2. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5 evo, +24,6 s
3. Østberg/Eriksen (N/N), Citroën C3 R5, +8:58,6 min
4. Greensmith/Edmondson (GB/GB), Ford Fiesta R5, +1.17:11,0 h

Průběžné pořadí mistrovství světa kategorie WRC 2 Pro/Jezdci (po osmém ze 14 kol)
1. Kalle Rovanperä (FIN), ŠKODA, 111 bodů
2. Mads Østberg (N), Citroën, 98 bodů
3. Gus Greensmith (GB), Ford, 85 bodů
4. Lukasz Pieniazek (PL), Ford, 74 bodů
5. Jan Kopecký (CZ), ŠKODA, 36 bodů

Průběžné pořadí mistrovství světa kategorie WRC 2 Pro/Výrobci (po osmém ze 14 kol)
1. ŠKODA a Ford, každý 159 bodů
3. Citroën, 98 bodů

Číslo dne: 2

Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN) a Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) vybojovali pro ŠKODA Motorsport druhé dvojité vítězství v kategorii WRC 2 Pro v letošní sezóně mistrovství světa.