Kooperativa NBL 2023/2024

Ve švýcarských horách vládl Tolhoek, Hirt skončil těsně pod stupni, čtvrtý je i celkově

Těsně pod stupni vítězů skončil Jan Hirt v horské etapě závodu Kolem Švýcarska, kterou vyhrál Antwan Tolhoek z Nizozemska. Český cyklista ze stáje Astana je čtvrtý i v průběžném pořadí. Žlutý dres oblékl Egan Bernal. Dosud vedoucí Peter Sagan ze Slovenska se podle očekávání v kopcích propadl.

Antwan Tolhoeck
zdroj: ČTK/AP autor: Gian Ehrenzeller

Z premiérového vítězství v kariéře se v 6. etapě závodu, který je generálkou na Tour de France, radoval Nizozemec Antwan Tolhoek. Pětadvacetiletý jezdec týmu Jumbo-Visma zaútočil v závěrečném těžkém stoupání a Bernala porazil o 17 sekund. Třetí dojel Francouz Francois Bidard, čtvrtý Hirt ztratil na vítěze 29 sekund.

Druhý český cyklista ve startovní listině Roman Kreuziger dojel do cíle 120,2 kilometru dlouhé trasy na 29. místě. Za Tolhoekem zaostal o 1:55 minuty. Bernal má před další náročnou horskou etapou v průběžném pořadí náskok 12 sekund před Australanem Rohanem Dennisem. Čtvrtý Hirt ztrácí 35 sekund.

V závodě Kolem Švýcarska se měnilo pořadí

6. etapa (120,2 km):

1. Tolhoek (Niz./Jumbo-Visma) 2:43:34, 2. Bernal (Kol./Ineos) -17, 3. Bidard (Fr./AG2R) -24, 4. Hirt (ČR/Astana) -29, 5. Pozzovivo (It./Bahrajn-Merida) -31, 6. Bevin (N. Zél./CCC) -38, ...29. Kreuziger (ČR/Dimension Data) -1:55.

Průběžné pořadí: 1. Bernal 18:40:18, 2. Dennis (Austr./Bahrajn-Merida) -12, 3. Konrad (Rak./Bora-hansgrohe) -29, 4. Hirt, 5. Benoot (Belg./Lotto-Soudal) oba -35, 6. Soler (Šp./Movistar) -41, ...24. Kreuziger -2:10.