Svět motorů

Kamerun nezaváhal s Guineou-Bissau, za obhajobou vykročil s Ngadeuem a Mandjeckem v základu

Žádné překvapení nedopustili obhájci titulu z Kamerunu v úvodním utkání skupiny F na mistrovství Afriky. Guineu-Bissau totiž porazili 2:0. V základní sestavě pětinásobných kontinentálních šampionů mimo jiné nescházeli záložník Sparty Georgés Mandjeck a obránce Slavie Michael Ngadeu.

Fotbalisté Kamerunu se radují z gólu na mistrovství Afriky
zdroj: REUTERS autor: Amr Abdallah Dalsh

Favorité měli se soupeřem, který se na finálový turnaj kvalifikoval teprve podruhé v historii, dlouho nečekané potíže. Po bezbrankovém poločase zlomili zápas ve svůj prospěch až po více než hodině hry dvěma góly v rozmezí tří minut.

Nejprve se důraznou hlavičkou po rohovém kopu prosadil Yaya Banana a vzápětí zužitkoval nedorozumění v obraně soupeře Stephane Bahoken, čímž stanovil konečný výsledek.