Cenu střední Moravy vyhráli Chládková a Horvát

30.6.2019 Petr Klimpl

Série prázdninových vícedenních závodů byla zahájena Cenou střední Moravy.

Tradičního závodu, který letos upořádal KOB Konice, se zúčastnilo necelých šest stovek závodníků.

První etapou byl páteční sprint v uličkách města Konice, který se běžel za horkého počasí v městské mírně kopcovité zástavbě. V ženách si pro vítězství doběhla Natalie Hiklová (ZBM), která o necelou minutu porazila Simonu Chládkovou (LPU), dalších 20 sekund ztráty měla třetí Ludie Matulová (ADA). V mužích se sešla dobrá konkurence, nejrychlejší byl 1 Otakar Hirš (ZBM), který o 15 sekund porazil Petra Horváta (TBM), třetí Radim Perknovský (JPV) ztratil již více jak minutu.

Pro další dvě etapy (sobotní a nedělní klasické tratě, ta druhá s handicapovým startem) byly využity mapy z Mistrovství a Veteraniády ČR na klasické trati 2018. Závodníky v těchto etapách čekaly tratě v kopcovitém, převážně smíšeném lese Zábřežské vrchoviny, kde byla hluboká údolí a který byl porostově hodně pestrý. Sobotní etapa se běžela u obce Ospělov. V ženách to bylo velmi vyrovnané, etapové vítězství vybojovala Tereza Korpasová (TBM), Simona Chládková (LPU) za ní zaostala jen dvě sekundy, třetí Lucie Matulová (ADA) měla ztrátu na vítězku 20 sekund. V mužích vyhrál Petr Horvát (TBM), necelou minutu za ním zaostal jeho klubový kolega Filip Adámek, Michal Smola (TZL) na třetím místě zaostal za vítězem necelé tři minuty.

Nedělní klasika byla u centra závodu v lyžařském areálu Kladky. V kategorii žen startovala jako první Simona Chládková (LPU) a své prvenství udržela až do cíle, se ztrátou necelé minuty finišovaly o druhé místo dvě závodnice, lepší z nich byla Tereza Korpasová (TBM) před Lucií Matulovou (ADA). Také v mužích první startující Petr Horvát (TBM) doběhl do cíle jako první (v etapě měl nejlepší čas), se ztrátou tři a půl minuty doběhl jako druhý Otakar Hirš (ZBM), třetí místo s pětiminutovou ztrátou obsadil Michal Smola (TZL).