ČR - Itálie 2:1Čeští inline hokejisté vstoupili do MS výhrou

Barcelona
Aktualizováno

Čeští inline hokejisté vstoupili do mistrovství světa organizace FIRS výhrou nad Itálií 2:1. Obhájci zlata rozhodli ve 38. minutě, kdy se prosadil Jakub Bernad. Další zápas v základní skupině A čeká tým trenéra Martina Tvrzníka v neděli od 18:30 proti Kanadě.

Češi se ujali vedení v sedmé minutě, kdy využil přesilovou hru při Letterově vyloučení obránce Kuťák. Italové odpověděli v polovině druhého poločasu, brankáře Brabce překonal Ferrari. V čase 37:05 rozhodl útočník mistrovského celku extraligy Prague Rats Bernad.

"Byl to na začátek těžký zápas, ale to jsme čekali. Celá skupina bude těžká. Italové se nás snažili uspat, drželi kotouč, stáli s ním a chtěli hru hodně rozkouskovat. Ale byli jsme trpěliví," řekl trenér Tvrzník oficiálním stránkám domácí asociace.

České inline hokejistky na úvod skupiny B rozdrtily Velké Británii 11:0. Po šesti bodech za tři branky a stejný počet asistencí si připsaly Natálie Mlýnková a Kateřina Mrázová. Další duel čeká obhájkyně stříbra v neděli v 9:30 proti Austrálii.

Mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS v Barceloně:
Muži:
Skupina A:
ČR - Itálie 2:1 (1:0)
Branky: 7. Kuťák, 38. J. Bernad - 31. Ferrari.
ČR - Velká Británie 11:0 (3:0)
Branky: 7., 25. a 30. Mlýnková, 28., 31. a 37. Mrázová, 17. a 36. Kaltounková, 16. Čajanová, 37. Mazancová, 38. Jůzková.
Finsko - Velká Británie 6:0
Austrálie - Čína 6:0