Nominační závody o-reprezentace v Norsku

7.7.2019 Petr Klimpl

V norském Østfoldu proběhly nominační závody české reprezentace na letošní mistrovství světa v OB (to se koná v srpnu v Norsku).

Naše nominačky byly součástí kontrolních závodů i dalších reprezentací, vše připravil SK Halden.

V pátek se běžela klasická trať. V mužích byl suverénně nejrychlejší Emil Svensk (SWE), druhý Francouz Lucas Basset na něj ztratil přes tři minuty. Z našich byl nejlepší Pavel Kubát, který za nejrychlejším časem zaostal necelých 11 minut, skončil 19. a porazil druhého v českých nominačkách Miloše Nykodýma o 1:14 min., třetí skončil překvapivě celou trať sám běžící Tomáš Kubelka se ztrátou 3:33 min. na nejrychlejšího Kubáta, pak byla velká časová mezera (13 minut), na dalších místech doběhli Vojtěch Sýkora, Daniel Vandas a Jan Bendák (Vojta Král závod nedokončil). V ženách byla njelepší Lina Strand, minutu za ní doběhla další Svédka Tove Alexandersson. Vendula Horčičková byla z našich nejlepší, po pomalejším začátku si vydobila vítězství mezi českými závodnicemi (celkově 16. místo se ztrátou přes 17 minut), 1:18 min. za ní skončila Adéla Indráková, třetí Denisa Kosová měla na Horčičkovou ztrátu 2:42 min. (4. Mechlová, 5. Zháňalová, 6. Vyhnálková).

Tereza Čechová          Czech national team    1.51.59 +36.27

V neděli pak byly nominačky na krátké trati. V mužích bylo na prvních dvou místech pořadí stejné jako v páteční klasice, vyhrál letos zatím skvěle běhající Emil Svensk (SWE), minutu zpět zůstala na druhém místě Lucas Basset (FRA). Z našich mužů byl opět nejlepší Pavel Kubát, který je ve výsledcích na 19. místě se ztrátou něco nad čtyři minuty za vítězným Švédem. Druhý z našich byl Vojtěch Krála, který měla na Kubáta ztrátu 20 sekund, třetí Marek Minář (+ 0:56), další pořadí pak bylo Miloš Nykodým, Jonáš Hubáček, Jan Bendák, Tomáš Kubelka a Vojtěch Sýkora. V ženách byla nejlepší Tove Alexandersson (SWE), půl minity zpět zůstaly na druhém a třetím místě Sabine Hauswirth (SUI) a Lina Strand (SWE). Z osmičky českých závodnic si nejlépe vedla Denisa Kosová, která měla na 23. místě ztrátu na vítězku přes 6 minut, druhá nejlepší z našich doběhla Adéla Indráková (+0:57), třetí pak Barbora Vyhnálková (+1:37), další pořadí bylo Anna Štičková, Tereza Čechová, Vendula Horčičková.