Česko - USA 4:2Výborně! Čeští inline hokejisté vyhráli na MS nad USA a ovládli skupinu A. Slaví i ženy

Praha

Čeští inline hokejisté porazili na mistrovství světa organizace FIRS v Barceloně Spojené státy americké 4:2 a vyhráli základní skupinu A bez ztráty bodu. Ve čtvrtek od 17:00 čeká obhájce titulu čtvrtfinále proti vítězi duelu mezi Kolumbií a lepším z utkání Brazílie - Slovensko.

Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka se dostali ve 12. minutě do vedení díky brance Marka Loskota, ale za šest minut vyrovnal John Schiavo a v úvodu druhého poločasu otočil stav William Pascalli.

V 25. minutě smazal ztrátu Jakub Bernad a v čase 31:43 rozhodl Filip Kuťák. Výhru ještě pojistil 16 sekund před koncem Petr Kafka.

Češky smázly Čínu

České inline hokejistky rozdrtily Čínu 18:0 a vyhrály i třetí zápas na turnaji. Po sedmi bodech si připsaly Natálie Mlýnková (4+3) a Kateřina Mrázová (3+4).

V úterý od 15:30 budou hrát obhájkyně stříbra o vítězství ve skupině B proti Finsku a poznají svého čtvrtfinálového soupeře.

Mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS v Barceloně:
Muži:
Skupina A:
ČR - USA 4:2 (1:1)
Branky: 12. Loskot, 25. J. Bernad, 32. Kuťák, 40. Kafka - 18. Schiavo, 22. Pascalli.
ČR - Čína 18:0 (7:0)
Branky: 2., 18., 28. a 37. Mlýnková, 8., 11. a 34. Jančová, 14., 35. a 38. Kovářová, 17., 29. a 37. Mrázová, 23. a 39. Veselá, 8. Čajanová, 30. Kaltounková, 39. Mazancová.
Finsko - Austrálie 17:1
Čína - Velká Británie 0:16