Drahotová má bronz z univerziády

Aktuality
pátek 12. července 2019
Česká atletická výprava se dočkala na univerziádě v Neapoli druhého cenného kovu. Pro bronz si došla chodkyně Anežka Drahotová. Do finále postupují všechny tři české štafety i půlkaři Filip Šnejdr a Lukáš Hodboď.

Chodkyně Anežka Drahotová si odbyla na univerzitním mistrovství světa úspěšnou premiéru, když si na trati 20 kilometrů došla pro bronzovou medaili. Nad její síly byla pouze dvojice australských soupeřek. Svěřenkyně trenéra Iva Pitáka zvládla trať za 1:35:44. Závodu jasně dominovaly Australanky. Zlato získala Katie Haywardová v čase 1:33:30. Na stříbrný stupínek pak vystoupala její reprezentační kolegyně Jemina Montagorá, která byla o 27 vteřin pomalejší (1:33:57). „Australanky byly silné a době připravené na teplo. Jsem ráda, že jsem porazila čínské závodnice. Čas nebyl extra kvalitní. Byl to pro mě hrozný boj,“ nechala se Drahotová slyšet v rozhovoru pro Českou televizi.

Dvojnásobnou českou postupovou radost přineslo finále mužské půlky. Filip Šnejdr i Lukáš Hodboď skončili ve svých semifinálových bězích shodně na druhé pozici, která jim zajistila přímý postup mezi elitní osmičku. Šnejdr zaběhl čas 1:48.11. Hodboď postupoval za 1:49.76. V boji o cenné kovy tak budeme mít hned dvě naděje.

Česká reprezentace postavila tři štafetové kvartety a všem se podařilo postoupit do finálových klání. Štafeta mužů na 4x100 metrů zaběhla v sestavě Vojtěch Svoboda, Zdeněk Stromšík, Vojtěch Kolarčík a Dominik Záleský čas 40.20 a byla druhá ve své běhu, což znamenalo bezproblémový postup. Stejného umístění dosáhla i štafeta na 4x100 metrů žen ve složení Lucie Koudelová, Helena Jiranová, Martina Hofmanová a Anna Křížková (45.65). Stoprocentní postupovou bilanci pak doplnili čtvrtkaři. Čtveřice Michal Tlustý, Martin Tuček, Jan Friš a Vít Müller sice na přímý postup nedosáhla, ale výkonem 3:10.77 postoupila časem.