Panorama

České týmy v in-line hokeji vezou z MS stříbro, v boji o zlato padly s USA

Úspěšná cesta reprezentantek i reprezentantů v in-line hokeji na mistrovství světa organizace FIRS v Barceloně skončila až ve finále. Tam oba české celky narazily na týmy USA, s nimiž muži prohráli 0:3 a ženy 1:3. Oba české výběry tak získaly stříbrné medaile.

V mužském boji o zlato v úvodní dvacetiminutovce gól nepadl a v 24. minutě otevřel skóre Peter DiMartino, který překonal Dominika Frodla. Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka dobývali branku Michaela Maczynského marně.

V 37. minutě naopak zvýšil Peter Joseph Kavaya a 49 sekund před koncem už při hře bez brankáře dovršil výsledek William Pascalli. Američané tak ovládli MS už pošestnácté.

Češi dosáhli popatnácté v řadě na medaili a zůstávají nejúspěšnější s 21 cennými kovy z 25 šampionátů. Mají na kontě po šesti zlatých a stříbrných, devětkrát získali bronz.

V ženském finále, v souboji dvou dosud neporažených celků, prolomila bezbrankový stav v 19. minutě Jennifer Rose Friedmanová a mezi 24. a 26. minutou zvýšila dvěma góly Kyla Elizabeth Sandersová na 3:0.

V polovině druhého poločasu už jen zkorigovala výsledek Kateřina Mrázová, která vyhrála suverénně s 35 body za 19 branek a 16 asistencí ze sedmi zápasů produktivitu turnaje. O sedm bodů předčila spoluhráčku Natálii Mlýnkovou (16+12).

Američanky na osmnáctém šampionátu dosáhly na jubilejní desáté zlato. Češky získaly stříbro počtvrté, na kontě mají i tři triumfy a dva bronzy.

Mistrovství světa v in-line hokeji organizace FIRS

Muži:

Finále: Česko - USA 0:3 (0:0)
Branky: 24. DiMartino, 37. Kavaya, 40. Pascalli.

O 3. místo: Kanada - Francie 1:5. O 5. místo: Španělsko - Švýcarsko 7:2. O 9. místo: Lotyšsko - Kolumbie 2:3. O 11. místo: Brazílie - Velká Británie 5:4.

Konečné pořadí: 1. USA, 2. Česko, 3. Francie, 4. Kanada, 5. Španělsko, 6. Švýcarsko, 7. Slovensko, 8. Itálie, 9. Kolumbie, 10. Lotyšsko, 11. Brazílie, 12. Velká Británie, 13. Švédsko, 14. Německo, 15. Namibie, 16. Tchaj-wan, 17. Mexiko, 18. Írán, 19. Japonsko, 20. Irsko, 21. Čína, 22. Macao, 23. Indie.

Ženy:

Finále: Česko - USA 1:3 (0:1)
Branky: 31. Mrázová - 24. a 26. Sandersová, 19. Friedmanová.

O 3. místo: Španělsko - Itálie 4:3 v prodl. O 5. místo: Kanada - Finsko 1:6. O 7. místo: Japonsko - Francie 0:7.

Konečné pořadí: 1. USA, 2. Česko, 3. Španělsko, 4. Itálie, 5. Finsko, 6. Kanada, 7. Francie, 8. Japonsko, 9. Velká Británie, 10. Švédsko, 11. Nový Zéland, 12. Austrálie, 13. Tchaj-wan, 14. Čína, 15. Indie.