Čeští sportovci mají z univerziády sedm medailí

Neapol
Aktualizováno

Sedm medailí získali čeští sportovci na Světové univerziádě v Neapoli. V poslední den soutěží s českou účastí uzavřeli sbírku stříbrní tenisté Anastasia Zarycká, Dominik Kellovský a Lukáš Hodboď třetím místem v běhu na 800 metrů.

Lukáš Hodboď na archivním snímku v semifinále loňského mistrovství Evropy v Berlíně.

Díky dvěma zlatým, dvěma bronzovým a třem stříbrným medailím česká výprava výrazně vylepšila bilanci z minulé univerziády v roce 2017 na Tchaj-wanu, kde získala tři medaile a jedinou zlatou.

O vítězství dnes usilovali ve smíšené čtyřhře Zarycká s Kellovským, ale ve finále podlehli ve třech setech ruské dvojici Jana Sizikovová, Ivan Gachov.

Hodboď získal na půlce bronz v čase 1:47,97 minuty, rychlejší než překvapivý finalista loňského mistrovství Evropy v Berlíně byli jen dva soupeři ze severní Afriky. Další český půlkař Filip Šnejdr skončil čtvrtý za 1:48,08.

"Síly by byly i na zlato, ale byl jsem tam zavřený. Škoda, ale medaile se počítá," uvedl Hodboď, který zaostal o více než sekundu za svým letošním maximem.