Hodboď veze z Neapole bronz

Aktuality
sobota 13. července 2019
Také závěrečný den atletických soutěží na 30. Letní světové univerziádě přinesl českou medailovou radost. V závodě na 800 metrů si doběhl Lukáš Hodboď pro bronz.

Mužská osmistovka byla z českého pohledu nejspíš nejzajímavější disciplínou dnešního programu v Neapoli. Na startu jsme totiž měli silné duo Lukáš HodboďFilip Šnejdr, které mohlo pomýšlet hodně vysoko. Že se nejedná o nějaké přehnané ambice, potvrdili naši borci i v samotném finálovém závodě. Lukáš Hodboď zvládl dva okruhy za 1:47.97 a mohl se radovat ze zisku bronzové medaile. Filip Šnejdr finišoval jen o jedenáct setin za ním na čtvrtém místě v čase 1:48.08. Nad síly našich půlkařů byli jen vítězný Alžířan Mohamed Belbachir (1:47.02) a stříbrný Maročan Moad Zahafi (1:47.64).

Hodboď s Šnejdrem byli také členy štafety na 4x400 metrů, která vybojovala v nabité konkurenci páté místo. Sestava Martin Tuček, Lukáš Hodboď, Filip ŠnejdrVít Müller zaznamenala čas 3:06.78. Česká čtvrtkařská štafeta tak sice neobhájila bronz z minulé univerziády v Kwangdžu, ale nutno dodat, že v Neapoli se sešla silnější finálová osmička. Zvítězili Mexičané za 3:02.89 před Jihoafričany (3:03.23) a Poláky (3:03.35).

Na mužské pětce byl českým finalistou Jakub Zemaník, jenž si doběhl pro sedmé místo v čase 14:20.41. Závodu dominovali evropští běžci. V těsném doběhu byl nejrychlejší Švýcar Jonas Raess (14:03.10) před Francouzem Yannem Schrubem (14:03.24) a Belgičanem Robinem Hendrixem (14:04.06).

Nejdelší běžeckou distancí atletického programu univerziády je půlmaraton a také zde jsme měli zastoupení. Tereza Hrochová dokončila závod na sedmnáctém místě v čase 1:19:20. Jasnými vládkyněmi této disciplíny byly Japonky, které braly všechny medaile. Trojice Yuka Suzukiová (1:14:10), Riká Kasedaová (1:14:32) a Yuki Tagawaová (1:14:36) jasně kralovala.

Štafeta mužů na 4x100 metrů ve složení Vojtěch Svoboda, Zdeněk Stromšík, Vojtěch KolařčíkDominik Záleský obsadila s časem 40.54 šesté místo. Medaile si rozdělili sprinteři Japonska (38.92), Číny (39.01) a Jižní Koreje (39.31).

Naše sestava sprinterek Lucie Koudelová, Helena Jiranová, Martina HofmanováAnna Křížková si doběhla ve finále pro sedmou příčku za 45.83. Zvítězily Švýcarky (43.72) před Australankami (43.97) a Novozélanďankami (44.24).