sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Sudoměřický triatlon přilákal necelou stovku závodníků

Nejlepším triatlonistou na Sudoměřickém triatlonu byl Michal Holík (Eleven Run Team). Dlouhou trať zvládl za 01:04:07. , Autor: Ivo Bukač

Nejlepším triatlonistou na Sudoměřickém triatlonu byl Michal Holík (Eleven Run Team). Dlouhou trať zvládl za 01:04:07.     Autor: Ivo Bukač

SUDOMĚŘICE U TÁBORA - Druhá červencová sobota patřila v Sudoměřicích u Tábora již tradičně triatlonu. Nejinak tomu bylo i letos při 31. ročníku závodu. Nepříjemné deštivé počasí přesto závodníky neodradilo a na start krátké a dlouhé tratě se postavilo celkem 96 triatlonistů. Na dlouhé trati zvítězil mezi muži Michal Holík (Eleven Run Team) v čase 01:04:07. Mezi ženami kralovala domácí závodnice Sokola Sudoměřice u Tábora Linda Rechtoriková v čase 01:19:55. Krátkou trať ovládla Miroslava Uhlířová (Triathlon Team Tábor) v čase 00:38:55 a mezi muži doběhl jako první František Plocha (GS Cyklo Hunapo) v čase 00:45:20.

Domácích triatlonistů se postavilo na start pouze šest. Nejstarším závodníkem byl Karel Schneider z Tábora (87 let), který zdolal krátkou trať za necelé dvě hodiny (01:54:42). Připsal si tak na Sudoměřickém triatlonu jubilejní 25. start. Nejmladší triatlonistkou byla sedmiletá Anička Elhenická z Dědic.

Další podrobnosti a medailové pozice jednotlivých kategorií přineseme ve středečním Týdeníku Táborsko.