Fotbalisté Bohemians díky prvnímu poločasu zdolali Boleslav 3:0. Slavia vyhrála v Teplicích 5:1

• Fotbalisté Bohemians 1905 porazili ve druhém kole nejvyšší soutěže Mladou Boleslav 3:0. O výhře Klokanů nad účastníkem 2. předkola Evropské ligy rozhodli v prvním poločase Kamil Vacek a letní posily Jakub Podaný a Petr Hronek.
  • Fotbalisté Slavie vyhráli i druhé kolo nové ligové sezony. Obhájci titulu zvítězili v Teplicích vysoko 5:1, navázali na úvodní triumf ve Zlíně a spolu s Plzní a Opavou zůstávají bez ztráty bodu.

Tento článek je více než rok starý.

Praha / Teplice (Aktualizováno: 21:12 21. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Bohemians gratulují autorovi třetí branky Petru Hronkovi (druhý zleva)

Hráči Bohemians gratulují autorovi třetí branky Petru Hronkovi (druhý zleva) | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 3:0

Pražané od začátku hýřili aktivitou a už po necelých čtyřiceti vteřinách hry se ocitli blízko první brance. Vacek nacentroval míč na zadní tyč na Podaného, který hlavou těsně minul.

Promarněná příležitost nemrzela Klokany dlouho. Ve čtvrté minutě Keita vysunul Vacka a domácí záložník ve skluzu vyzrál na gólmana Šedu.

V deváté minutě našel Vodháněl před mladoboleslavskou brankou Hronka, který však ve složité pozici ideálně nezakončil. Za dvě minuty přišla další velká příležitost vršovického celku. Vodháněl vyslal vpřed Vaníčka, jenž zakončil těsně vedle tyče.

V šestnácté minutě prudká přihrávka hostujícího Budínského nenašla před brankou Bohemians žádného adresáta. Větší šanci si Středočeši v prvním poločase nevypracovali.

KONEC | 3:0
FANTASTICKÝ VÝSLEDEK! Bohemka porazila @FK Mladá Boleslav o tři branky!💚💪😍 #BOHMBL #BOHMBL

18:21 – 21. 07. 2019

12 121

V 41. minutě Bohemians zvýšili na 2:0, když se přímého kopu před vápnem ujal Podaný a balon umístil přesně do šibenice. Za další dvě minuty přidal Haškův výběr třetí trefu. Podaný se na levé straně zbavil Fulneka a Wiesnera a jeho střelu usměrnil do sítě Hronek. Minimálně tři branky doma vstřelili Bohemians poprvé od dubna 2018, kdy porazili Plzeň 5:2.

Do druhého poločasu poslal hostující kouč Jozef Weber, který v minulosti Bohemians vedl, namísto Komličenka s Fulnekem do hry Jiřího Klímu a Matějovského. Ani nově příchozí však na výsledku nic nezměnili. Druhá pětačtyřicetiminutovka se dohrávala pouze z povinnosti. Bohemians se dopředu nehnali a v klidu kontrolovali zápas. Pokusy Mešanoviče a Klímy z dálky skončily nad.

Bohemians potřetí za sebou vyhráli úvodní domácí duel nové sezony. V součtu s minulým ročníkem zvítězili v lize před vlastními fanoušky po třech utkáních a teprve podruhé za posledních 18 zápasů. Mladá Boleslav nenavázala na výhru 1:0 nad Karvinou z předešlého kola a v Ďolíčku po třech ligových soubojích nebodovala.

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 3:0
Branky: 4. Vacek, 41. Podaný, 43. Hronek. Rozhodčí: Machálek - Dresler, Horák. ŽK: Vaníček, Šmíd, Záviška - Bucha. Diváci: 4522.

Sestavy:
Bohemians: Valeš - Hůlka, Jindřišek, Šmíd - Bartek, Hronek, Vacek, Podaný - Vodháněl (77. Záviška), Keita (56. Nečas), Vaníček (85. Koubek). Trenér: Hašek.
M. Boleslav: Šeda - Fulnek (46. Matějovský), Takács, Pudil, Túlio - Wiesner (68. Ladra), Budínský, Hubínek, Bucha - Komličenko (46. Jiří Klíma), Mešanovič. Trenér: Weber.

Teplice - Slavia 1:5

Teplice prohrály v lize se Slavií pošesté za sebou a doma, kde na konci minulé sezony v nadstavbě utrpěly debakl 0:8 s Mladou Boleslaví, nezvítězily počtvrté po sobě. Po dvou kolech mají na kontě bod.

Slávistický trenér Trpišovský poprvé nominoval k soutěžnímu zápasu nejzvučnější letní posilu Stanciua, který začal na lavičce. Teplice vstoupily do zápasu s velkým favoritem nebojácně a ve čtvrté minutě pořádně protáhl hostujícího brankáře dalekonosnou ranou Shejbal.

Do vedení se však brzy dostala Slavia. Souček ještě po rohovém kopu hlavičkoval vedle, ale ve 12. minutě už se prosadil Zmrhal, který po odraženém míči propálil Grigara.

Za osm minut přidali červenobílí pojistku. Ševčík vysunul kolmicí Van Burena a ten zakončil únik obloučkem přes teplického brankáře. Hosté se uklidnili a ve zbytku první půle jasně dominovali.

Slavii jsme doma podlehli 1:5 #TEPSLA #FORTUNALIGA #skláři #glassboys

20:56 – 21. 07. 2019

2

V 25. minutě se od domácího hráče odrazil míč těsně vedle, poté Shejbal odvrátil z brankové čáry a následně Grigar vychytal zblízka Součka. Minutu před pauzou už byl ale domácí gólman bezmocný proti povedené střele do horního rohu v podání Hušbauera, který navázal na vítězný gól z úvodního kola ve Zlíně.

Domácím 30 sekund po změně stran ještě víc zkomplikoval pozici Jakub Mareš, který ve výskoku udeřil do obličeje Součka a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Severočeši však i v deseti nečekaně snížili, když Vondrášek v 52. minutě potrestal chybu ve slávistické obraně. Vzápětí rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu další trefu domácích a Petr Mareš pak z přímého kopu minul.

Po hodině naskočil do hry bývalý sparťan Stanciu a svou soutěžní premiéru za Slavii hned za šest minut ozdobil gólem. Po Ševčíkově přihrávce prostřelil Grigara k tyči.

Těsně před svým vystřídáním těsně minul hostující Van Buren a stejně se vedlo i jeho náhradníkovi Hilálovi. Na druhé straně vychytal Kolář Horu. V druhé minutě nastavení nacentroval Zmrhal a Souček hlavou uzavřel skóre.

FK Teplice - Slavia Praha 1:5
Branky: 52. Vondrášek - 12. Zmrhal, 20. Van Buren, 44. Hušbauer, 67. Stanciu, 90.+2 Souček. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Ratajová - Orel (video). ŽK: J. Mareš, Nazarov - Bořil, Hovorka. ČK: 46. J. Mareš. Diváci: 13.112.

Sestavy:
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Paradin (46. Vyhnal) - Hora, P. Mareš, Kučera (74. Ljevakovič), Trubač (46. Nazarov) - Žitný - J. Mareš. Trenér: Hejkal.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Ševčík, Hušbauer (61. Stanciu), Traoré (76. Král), Zmrhal - Van Buren (70. Hilál). Trenér: Trpišovský.